Lista ocen Mazda 6 I Kombi (161) - Widoczność

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~SKO
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Widoczność przód i boki - bez zastrzeżeń. Nieco gorzej jest z tyłu, ale mają też na to wpływ fabrycznie przyciemniane szyby z efektem lustrzanego odbicia - z zewnątrz nie widać kompletnie nic w środku auta, w bagażniku itp. Cofając nocą jest to problem dla osób, które nie korzystają z bocznych lusterek przy cofaniu. Ja natomiast cofam tylko i wyłącznie przy ich użyciu stąd problemu nie ma - no i przydają się asystenci - czujniki cofania :)
~Koto111
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Marnie, mam 188 wzrostu, jak dla mnie za krótko, tempomat odciąża moje nogi na dłuższej trasie, głośny, pozycja pół leżąca , kolory oświetlenia przyrządów bardzo męczące, zawsze w trasie podświetlanie włanczam na minimum a i tak denerwują swoim czerwonym kolorem. Generalnie kupując coś japońskiego należy pamiętać, że zawsze będzie ustępować komfortem innym autom, nawet ruskim.
~kuba
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
w kombi z tyłu - jak to w kombi: słabo, ale nie można być też specjalnie krytycznym, nie jest jednak najlepiej z przednim prawym słupkiem, którego grubość w połączeniu z polem zajmowanym przez prawe lusterko zasłaniać może przez chwilę pojazdy nadjeżdżające z prawej strony, te jednak mankamenty są drobiazgiem i faktycznie nie wpływają na dobrą ocenę przeszklenia auta
~Wojtok123
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Widoczność jest okej. Praktycznie dookoła mamy widok na wszystko jednak do cofania polecam jakieś czujniki albo kamerkę z monitorem schowanym w schowku centralnym jak w przypadku wersji z stanów Zjednoczonych. Gabaryty samochodu dają się łatwo wyczuć i to właśnie dzięki widoczności, która zapewniają całkiem spore szyby jak na tą klasę samochodu.
~Szeryv
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Przez szyby ok, za to w bocznych lusterkach to dramat. Niestety zawsze cofam "na czuja", w dodatku w wersji combi szybka jest pochylona i nigdy nie wiesz ile jest miejsca za tobą. Dla osób z wprawą i dobrą orientacją przestrzenną to nie kłopot, ale początkujący kierowcy powinni kupić hak.
~Chmielu
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Dobra pozycja za kierownicą i dość duże lusterka zapeniają optymalną widoczność, chociaż i tak gabaryty auta sprawiają, że podczas parkowania sporo rzeczy trzeba wyczuwać, a biorąc pod uwagę, że auto prawie nie skręca (baaaardzo duży promień skrętu) to parkowania pod Tesco sprawia że można się spocić :)
~fan volvo :-)
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
widoczność ok mam wersję kombi do tyłu mogłoby być lepiej ale nie zarzekam ocena bardziej adekwatna to 4,5 w volvo przy włączonych wycieraczkach przednich i wbijaniu wstecznego biegu automatycznie włącza sięwycieraczka tylnej szyby przyzwyczaiłem się do tego fajna sprawa
~Yakoshi
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Dobra widoczność - bardzo duża szyba przednia, oraz dobrze przygotowane do gabarytu samochodu lusterka boczne, lekki minus przy parkowaniu bez czujników bo samochód w wersji "Station Wagon" jest bardzo długi i potrzeba go wyczuć.
~Antek
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Do przodu ok, do tylu kiepska, zarowno w lusterku jak i po obroceniu sie (standardowo, jesli chodzi o kombi). Przydatne bardzo czujniki parkowania. Dobra widocznosc w lusterkach bocznych, dzieki zalamaniu lusterka w zasadzie brak martwego punktu
~Zbynek
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Bez problemu. Nie mam czujników parkowania, ale wcale za nimi nie tęsknię. Jedno zastrzeżenie. Samochód jest tak duży, że w bocznych lusterkach nie widać, co się dzieje bezpośrednio za nim. Trzeba patrzeć w lusterko wewnętrzne. Ale tak po prostu musi być
Mazda 6 I Kombi