Lista ocen Mazda 6 I Kombi (187) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 122 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Odgłos silnika do 3000 obrotów jest przyjemny, powyżej staje się głośny. Generalnie jadąc trasą z prędkością ok 100 - 120 km/h obroty są w okolicach 3 000, więc silnik nie przeszkadza. Przeszkadza natomiast szum opon. Niestety tu trzeba wybrać dobre ogumienie, żeby cieszyć się ciszą w kabinie. Na zimę mam GoodYear UltraGrip 7+ (rewelacyjne - cisza i komfort podróży gwarantowane), na lato wybrałem GoodYear Ealge F1 (niestety zły wybór - może są...
~mateuszw106
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Kolejna pięta Achillesowa tego auta. Silnik diesla jest dość głośny, co słychać w kabinie. Przy większych prędkościach dość mocno słychać przepływające powietrze. Natomiast nie ma jakiejś tragedii. Przy prędkościach 115-120km/h podróż 7-8h nie męczy. Auto w swojej klasie i w swoim roczniku nie będzie miało jednak zbyt wielkiej konkurencji jeśli chodzi o wyciszenie. A czemu 4 gwiazdki aż? Ano dlatego, że w benzynie problem wyciszenia...
~Wojtok123
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Jeśli chodzi o wyciszenie to zdecydowanie mogło być lepiej. Przy przyspieszaniu słychać głośny ryk silnika, przy wyższych obrotach w środku trzeba rozmawiać troche większym tonem lecz jadąc tak do 70 km/h można swobodnie przeprowadzać rozmowę. Przy ok. 120 km/h ciężko się rozmawia nawet przez zestaw głośnomówiący. Podobno słychać głównie szum.
~Mariano
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
No i tu mamy broblem. Po pierwszych jazdach byłem nie mile zaskoczony hałąsem dochodzącym z nadkoli. Mazda powinna dopracować wyciszenie nadwozia.Czytałem artykuł na temat możliwośći wyciszenia wnętrza pojazdu, za niewielką kwotę (ok.500zł) w warsztacie otrzymamy cienką warstwę pianki wygłuszającej nanoszonejodobnie jak uszczelniająca. Ocena - przeciętna.
~kuba
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
spotkałem się z opiniami, że nie jest tu najlepiej - ja jednak się z tym nie zgadzam - auto jest wyciszone właściwie, żadnych stuków, szumów, czy decybeli, hałas wewenątrz kabiny, jaki panuje przy 130 km/h pozwala usłyszeć wyraźnie lekko podgłośnioną muzykę (tony wysokie i niskie), jak też prowadzić z pasażerami rozmowę normalnym głosem
~Tomasz
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Tu chyba największy zawód. Nie jest glośno, ale... Myślałem że będzie trochę ciszej. przy jezdzie ze stałą predkościa jest w porzadku, ale przy ruszaniu i przyspieszaniu, na poczatkowych biegach, wydaje sie byc ciut za glośno. na autostradzie do ok 150 km/h nie jest zle, potem znów mogłoby byc troche ciszej. ocena tylko przeciętna.
~sal
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Wlasciwie tylko przecietnie, bo zimny silnik lubi przez chwile zaklekotac, a przejezdzanie w ulewie przez kaluze dostarcza niezapomnianych wrazen akustycznych, ale jednak dobrze, bo kto nie chce, nie musi tego sluchac. Kiedy ma sie swietny system BOSE na pokladzie, nie slychac nawet wiatru przy 200 km/h na blacie...
~MichalVTS
Kombi 2.3 MZR 162KM 119kW
Wyciszenie w tym samochodzie praktycznie nie istnieje. Montowane są pojedyncze małe maty wygłuszenia, ale i tak do wnętrza docierają wszystkie dźwięki z zewnątrz. Przy wyższych prędkościach, hałas z silnika, wydechu i szum powietrza są już uciążliwe i przeszkadzają w słuchaniu muzyki, czy rozmowach.
~Minos
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Spodziewałem się, ze w aucie będzie ciszej, przy prędkościach 90 -110 km/h jest OK, ale przy autostradowych rzędu 120 -140 km/h mogło by być trochę ciszej. Jedyną pociechą jest fakt, że zastosowanie wysokiej jakości ogumienia (klasa premium)pomaga zniwelować dźwięki dobiegające z toczących się kół
~JohnnyB
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
No tu najsłabiej, auto dość głośne jak dla mnie, tragedii nie ma , bo fabryczne nagłosnienie mimi iż nie mam Bose daje radę, powyżej 3500 auto taje się już naprawde głośne, Opony swoje też robią, auta Japońskie mają nadkola dość słabo wyciszone ale mamy przynajmniej kontrolę nad prowadzeniam
Mazda 6 I Kombi