Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Magoor, 13 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Ładnie zestrojone i jeszcze nie tłucze.
Przeniesienie napędu : przy 160000 do wymiany sprzęgło i koło dwumasowe
Układ elektryczny : Niedziałające samopoziomowanie reflektorów ksenonowych
Silnik : Podkładki pod wtryskiwacze i smok olejowy zapchany.
Spodziewałem się solidnego auta ale się przeliczyłem. Wydałem niemałe pieniądze na auto serwisowane z przebiegami i resztą potwierdzonymi w serwisie. O ile ładnie wygląda, to jego jakość odbiega od tego co słyszałem o tej marce. Coś trzeszczy, niedziała, rdzewieje. Do zakupu muszę dołożyć około 8 tys zł aby móc się cieszyć z jazdy. Za tą cenę warto poszukać innej, może europejskiej marki.
Diesel jak diesel - buczy. Jest jednak mało elastyczny i trzeba ciągle zmieniać biegi.
Nie widzę tu nic na ach i och. Norma.
Lepiej się prowadzi od opla.
Najgorsza widoczność jest do tyłu, ale za to nadrabia lusterkami bocznymi.
Przy wygodnym siedzeniu za kierownicą nie sposób dosięgnąć ręką do konsoli centralnej i przycisków komputera bez sporego wychylania.
Klimatyzacja automatyczna i webasto szybko robią co trzeba. Problemem jest jednak ogrzewanie, które przy -10 stopniach nie daje rady. W Oplu powietrze bylo gorące a tu ciepłe.
Przestrzeni jest dużo, ale fotele są za wąskie i za krótkie.
Porażka. O ile sam silnik nie wyje mocno, to bardzo słychać odgłosy z zewnątrz. Kiepskie wyciszenie podwozia i straszne szumy przy przejeżdżaniu przez kałuże.
Zużycie paliwa jak na diesel jednak spore. Tyle spalałem benzyną jeżdżąc vectrą. Ceny serwisu powalają, a na części zamienne nieoryginalne nie można specjalnie liczyć. Ponadto mechanicy podwórkowi się nie znają na mazdach.
Popsuty komputer pokładowy źle wskazuje parametry. Zepsute samopoziomowanie ksenonów. Zepsuty Popalone żaróweczki w konsoli centralnej. Częściowo nie działa elektryczne ustawianie fotela. Tylne łożyska kół. Drgania kierownicy. Problemy z ogrzewaniem.
Wymiana sprzęgła i koła dwumasowego przy 160 000 to zły wynik.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 136KM 100kW [l/100km]

7,2