Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : prawie 9 lat użytkowania i mały koszt utrzymania jaki poniosłem na auto
Karoseria : rdza
Układ hamulcowy : czasami zapiekają sie i trzeba przesmarowac
Silnik : padła turbina, nie spodziewałem sie przy 220 tys
Auto kupione jako 3 letnie, sam sprowadziłem z Niemiec z przebiegiem 140tys. jedyna poważna awaria to przy 220tys padła turbina(koszt wszystkiego 2tys), inne awarie to dwa razy przepalone uszczelki pod wtryskiwaczem, reszta to wymiany eksploatacyjne np przy 250tys sprzęgło i koło dwumasowe. Fajne przestronne auto i wszystko umieszczone bardzo ergonomicznie. Jednym słowem mogę polecić, nigdy mnie nie zawiodło. Pozostaje jeszcze kwestia rdzy... pojawi się z czasem wszędzie i na każdym zarysowaniu, gdyby nie to było by to dla mnie idealne auto
Silnik na niskich obrotach ma trochę dziurę i słabo przyśpiesza ale później nadrabia osiągami. Jedyne awarie to turbina przy 220tys i podkładki pod wtryskami dwa razy. Trzeba mieć dobrego mechanika i znajomego żeby wszystko było dopatrzone i dobrze zrobione.
Skrzynia pracuje dość ciężko i trzeba więcej siły niż w innych autach. Brak awarii i problemów.
Zawieszenie pracuje bardzo dobrze i przyjemnie jeździ się po naszych drogach. Do 380 tys przebiegu zmieniłem tylko 3 razy gumy w stabilizatorze i dwa wahacze(prawy i lewy) wiec myślę ze to bardzo dobry wynik jak na Polskie drogi
Myślę że jest bardzo dobrze, nigdy nie miałem problemu ani nie najechałem na nic z powodu widoczności
wszystko pod ręką, kierownica ze sterowaniem radia i tempomatu, dla kierowcy pod ręką trzy miejsca na napoje
Przy mroźnej zimie samo ogrzewanie nie jest zbyt mocne. Dobrze że jest wspomagane przez Webasto. Jak jak się zawiesi to długo zajmuje nagrzanie auta.
Przy tej wielkości samochodu wszyscy w środku nawet powyżej 180 cm będą mieli wystarczająco miejsca. Bagażnik przy rozłożeniu siedzeń jest duży i nawet można w nim się przespać w pozycji wyprostowanej. Dzieci z fotelikami też mają miejsce, przy dwóch fotelikach wpiętych na Isofix można jeszcze niedużą osobę pomiędzy wcisnąć.
tu jest bardzo przeciętnie i nic więcej, mogli bardziej się postarać.
Moje koszty utrzymania wypadają bardzo dobrze, mam znajomego mechanika wiec uważam że jest dobrze. Jedyna awaria to turbina- 2 tys, reszta to eksploatacja auta. Rdza jest i trzeba z nią walczyć ale jeszcze nie ruszyłem tematu...
nie miałem problemów z jakością, wszystko fajnie spasowane i dobrej jakości za rozsądną cenę
casami trzeba smarować hamulce bo potrafią się lekko zapiekać, drobne usterki to same eksploatacyjne rzeczy których trzeba się spodziewać przy większym przebiegu(łożysko, coś w zawieszeniu, czasami webasto się zawiesza ale wystarczy zresetować bezpiecznikiem, przepalona podkładka pod wtryskiem) nic konkretnego się nie przytrafiło
padła turbina przy 220tys. Silnik bez zastrzeżeń. Rdza jest- kilka elementów do wymiany.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 136KM 100kW [l/100km]

Mazda 6 I Kombi