Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2006
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Mazda to prawdziwy Japończyk, większość elementów MADE IN JAPAN. Przejechałem 50.000km w 3 lata i wiem więcej. Własny samochód posiadam od ponad 25lat i dotychczas nudziłem się autem max po 2 latach. Mazdę mnie ciągle zachwyca. Solidność i Niezawodność to klasa sama dla siebie. Uwielbiam sportowy charakter jazdy - lekko twarde i zwarte zawieszenie, nie tak rozwiane jak np w Mondeo czy Focusie. Nadal przyzwoite zużycie paliwa 6,5L. Moje zdanie jest takie uważam, że silnik diesla jak się o niego dba jest najlepszym bo najtańszym w eksploatacji modelem Mazdy 6. Co mnie skłoniło do zakupu: sportowy charakter silnika i zawieszenia, ciekawa stylistyka nadwozia, legendarna niezawodność, dobre wyposażenie, cena niższa od konkurencji o 20-30%. Wersja Exclusive Sport. Kupiłem w niemieckim salonie - bo w polsce same wymęczone dziurawymi drogami, jako auto siedmio letnie z przebiegiem 120 t.km. Teraz mogę stwierdzić: satysfakcjonuje mnie w 100%. Usterki się zdarzają ale drobne na szczęście. Kupiłem już z wymienioną Turbiną. Sam dbam więc nie spodziewam się awarii. Rzekomej korozji która zdarza się w Mazdach, jeszcze nie widzę na moim modelu, ale dbam też o lakier. A teraz o wrażeniach Komfort podróży i jakość wykonania wnętrza jest bardzo dobra, pomimo wieku wnętrze wygląda jak nowe. Przkład: w VW Pasacie kolegi przy tym przebegu plastyki się łuszczą i wygladają jakby miały 300tys.km. Przestrzeń zachwyca każdego kto w nim zasiądzie. A frajda z jazdy jest ogromna. Jest mi bardzo żal tych co narzekają na Diesle, nie czytają instrukcji, oszczędzają na paliwie, rozwalają Turbinę, silniki i się dziwią, że gwarancja tego nie obejmuje. Ja od roku leję dobre paliwo tzn. dobre stacje i co drugie tankowanie to Verva czy Ultimate. Dbam o sprzęgło i leję dobre paliwo i śmigam bez stresu gdzie popadnie. DLA MNIE AUTO WZOROWE + + POLECAM + + Ocena MAX+++
Najwyższa jakość kultury pracy
PRECYZJA, precyzja, p r e c y z j a - to w końcu MADE in Japan
Przyklejony do drogi
bez zastrzeżeń
Wszystko na swoim miejscu
Klima daje doskonale radę
z przodu SUPER z tyłu lekko słabiej dla dorosłego
To jedyny mankament mogło by być ciszej ale mam polskie opony więc to może być też problem głośności
tanie części, jak VW czy Oplu a koszt zakupu dużo niższy niż konkurencja
tanie części, jak VW czy Oplu a koszt zakupu dużo niższy niż konkurencja