Lista ocen Mazda 6 II Kombi (59) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JAREK P.
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Na razie piszę że niezawodność jest doskonała, ale przy przebiegu 27 tys km i po 14 miesiącach użytkowania. Słyszałem o wadach diesli które jakoby zostały ( częściowo ? ) poprawione, pod postacią kłopotów ze "smarowaniem" czwartego cylindra, zalepianiem "smoka" przy nieprzestrzeganiu reżimu olejowego, o problemach z kołem dwumasowym przy stałej jeździe z obrotami 1500 obr./min, awariach DPF przy...
~Tryq
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Na razie wszystko chodzi jak należy. Nie miałem jak dotąd żadnych usterek. Jak dotąd tylko zużyłem prawie 3 pojemniki płynu do spryskiwaczy(5 litrowe), ale pogoda była deszczowa, wiec często się psika. Może odrobinę wycieraczka od strony kierowcy trochę rozmazuje i to od nowości, ale to mało znaczący drobiazg.
~gOOmi
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Nieco wkurzający mankament szyb elektrycznie sterowanych - opadają i z charakterystycznym stuknięciem zamykają się. Wyrabiające się prowadnice drzwi przednich - nieprzyjemne stukanie przy otwieraniu. Teleskopy klapy bagażnika też wysiadają po ok 200 kkm przebiegu.
~polskivip
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Nowe opony 17cali to koszt 1000zł, Nowe kompletne hamulce tarcze klocki wszystko na japońskich cześciach to koszt 750zł, powoli zbliża się końcówka sprzęgła to też około 800zł. To jak na przejechane 150.000km to naprawdę niewielkie koszty. Nadal przyzwoite zużycie paliwa 9L.
~Andrzej
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Parowanie tylnych lamp. Wymieniono jedną na gwarancji ale ponownie paruje. Obecnie parowanie Mazda Polska wyłączyła ta usterkę z gwarancji. Nie ma korozji poza kilkoma śrubami, blachy OK. Drobne bicie tarcz, zniknęło po przetoczeniu na samochodzie.
~piotr
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Jeśli chodzi o drobiazgi to posypała się ich cała masa np. skorodowały aż dwukrotnie słupki w drzwiach tylnych, uszkodził się siłownik klapy tylnej, poszycie fotela jak na skórzane wytrzymała około 50.000 km - to raczej niewiele, można by tak jeszcze długo
~Andrzej
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Napisałem doskonale bo nie było dużo, łożyska przednie przy stanie 180 tys.; bicie tarcz przednich (zniknęło po przetoczeniu na samochodzie) akumulator wymieniony po 3 latach za 450 zł na Modlińskiej (Varta) innych napraw nie było.
~rabin
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Daję wysoką ocenę bo dla auta w wieku 5 lat usterki, które się zdarzyły są dla mnie normalne i wynikają bardziej ze zużycia (łożysko koła, sprężarka klimatyzacji).
~pb
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
W zimie przy dużych opadach śniegu zablokował się spryskiwacz reflektorów (zamarzł mechanizm). W wyniku tego spalił się bezpiecznik - to na razie jedyna usterka ;).
~przemas898
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Naprawy co rusz, gdy wracałem z każdej trasy. Niekończące się pasmo usterek, które nie znikają lecz ponawiają się co chwilę. A serwisowany w Mazdzie!!
Mazda 6 II Kombi