Lista ocen Mazda 6 II Kombi (60) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Holergo
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
To mi się chyba w tym samochodzie najbardziej podoba. Fantastycznie precyzyjny, koła natychmiast reagują na wydawane polecenia. Dodatkowo pomimo gabarytów mazda jest zaskakująca zwrotna, nie tylko na drodze ale także w trakcie parkowania. Mam porównanie choć by z Avensis który nadal jeżdżę i muszę powiedzieć, że potrzebuję kilku minut na przestawienie się z Mazdy na Toyotę. Zupełnie inna bajka kierownica kolosalna różnica w precyzji i...
~JAREK P.
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Chyba najlepiej prowadzące się rodzinne kombi jakim jeździłem, a jeździłem wieloma autami, w tym niemal wszystkimi klasy średniej segmentu D ( niedoścignionym wzorem jest BMW, ale drogie i z małym bagażnikiem ). Zawieszenie sprężyste, ale również komfortowe, z przyjemnoscią wchodzi się w zakręty nawet z większymi prędkościami. Moim zdaniem ( i kolegi który też posiada Mazdę 6 ), zawieszenie pozwala...
~MM
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Bardzo długie trasy pokonuje się bez zmęczenia (jak w Omedze) ale za to zdecydowanie Mazda dużo lepiej trzyma się drogi. Samochód naprawdę bardzo precyzyjnie się prowadzi i zapewnia dobre "czucie". Elektryczne wspomaganie jest doskonałe. Droga hamowania bardzo krótka, ESP interweniuje kiedy trzeba, natomiast moim zdaniem kontrola trakcji przy ostrym starcie i jednoczesnym skręcie działa nieco za wcześnie.
~Tryq
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Prowadzenie tego samochodu to sama przyjemność. Przyklejony do drogi i żaden zakręt mu nie straszny. Niestety twarde utwardzone zawieszenie + 17\" felgi na niskoprofilowanych oponach to szczególnie w jeździe po mieście niezbyt przyjemne uczucie. Na niewielkich wybojach zdarzyło mi się \"dobić\" amorki do końca. Zobaczymy jak w zimie będzie śmigać jak założę 15\" zimówki.
~pb
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Bardzo precyzyjne prowadzenie. W porównaniu z Mondeo mimo podobnego profilu opon nie jest tak czuła na koleiny. ESP włącza się wtedy, kiedy moim zdaniem powinien. Daje pewną swobodę. Na polskie drogi skok przedniego zawieszenia mógłby być nieco większy. Poprzeczne nierówności, dziury w drodze są odczuwalne.
~Adam
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Rewelacja! Jazda i zakręty to sama przyjemność. Aż chce się dodać gazu. Resorowanie raczej twarde ale przyjemne. Przy powolnej jeździe przez dziury pokonuje je sprężyście. Przy szybszej jeździe zawieszenie jest sztywne i nawet na nierównościach w asfalcie nie traci kontaktu z podłożem.
~Andrzej
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Bardzo dobrze prowadzi się to auto. Zawieszenie z układem kierowniczym współdziała bardzo dobrze Pewne prowadzenie w szybkich zakrętach. Na minus trzeba zapisać dużą twardość, szczególnie dotkliwą przy najechaniu na poprzeczną przeszkodę, próg itp.
~majdanm
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
jak dla mnie nic wiecej nie potrzeba. moze bardziej gabczasty w porownaniu do poprzedniego modelu ale po chwili sie przyzwyczailem i jest ok.wspomaganie takie jak powinno byc nie za mocne na prostej i w sam raz do manewrowania po miescie
~burza76
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Świetne zawieszenie - dość sztywne, ale komfortowe. Idealne na autostrady. Na szczęście w ciągu kilku lat drogi w Polsce się poprawiły. Przy przebiegu 136000km samochód jeździ jak nowy.
~szib
Kombi 2.2 MZR-CD 185KM 136kW
Samochód jest dość sztywno zestrojony, ale z dziurami sobie radzi dobrze. Przecyzja prowadzenia przyzwoita, choć w Hondzie Civic jest nieco lepiej - dotyczy to zwłaszcza układu kierowniczego.
Mazda 6 II Kombi