Lista ocen Mazda 6 II (170) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JAREK P.
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Na razie piszę że niezawodność jest doskonała, ale przy przebiegu 27 tys km i po 14 miesiącach użytkowania. Słyszałem o wadach diesli które jakoby zostały ( częściowo ? ) poprawione, pod postacią kłopotów ze "smarowaniem" czwartego cylindra, zalepianiem "smoka" przy nieprzestrzeganiu reżimu olejowego, o problemach z kołem dwumasowym przy stałej jeździe z obrotami 1500 obr./min, awariach DPF przy...
~Marcin Sz.
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Sporo drobnych usterek: Kupiłem z zepsutym odtwarzaczem CD - zablokowana zmieniarka. Popsuło się: Ogrzewanie fotela kierowcy, Przycisk do otwierania klapy w bagażniku Otwieranie samochodu z kluczyka (w zimie zwykle nie działało, latem tak) Otwór wlewu paliwa - przestał się zamykać. Fotele zaczęły mocno trzeszczeć po jakimś czasie. Bardzo słaba antena radiowa - nie da się w trakcie podróży utrzymać stacji przez dłuższy czas. Przy...
~marcin w
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Auto mam od nowości, a aktualnie ma 31000 km przebiegu. Na dzień dzisiejszy nawet najmniejszej usterki. Chyba tylko serwis wykończy mnie nerwowo. Pierwszy przegląd przy 20000 km, wymiana oleju, filtra powietrza oraz oleju koszt 1186 zł!, ale to nie koniec sugerowano mi czyszczenie układu humulcowego 160 zł, wymiana filtra przeciwpyłkowego itp. nie wiem czy zamknął bym się w 2000 zł. Aha odmówiłem czyszczenia hamulców i zostało to odnotowane, a...
~darwadarwa
Hatchback Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
nic. od "urodzenia" wysiadł tylko 1 czujnik cofania (montowany dodatkowo). auto jest bezproblemowe. w serwisie bywam tylko na przeglądach. *aktualizacja! w 2017 zaczęła się grzać prawa tylna tarcza. próbowali mi to reanimować zestawem naprawczym uszczelniaczy, ale po 3 jeździe problem się powtórzył. pojechałem do ASO i okazało się, że czyszczenie nie pomaga- trzeba wymienić zacisk. koszt w ASO K-ce z robotą około 1300 brutto. DROGO!
~Slavoo
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Dosyć często muszę wymieniać żarówki mijania ? starczają na 15-18 tys. km. Zapchała mi się jedna dysza spryskiwacza, ale zakup nowego to raczej niewielki koszt. Niestety mazda 6 ma dosyć słaby i delikatny lakier. Nie dość, że jest polakierowana bardzo cienką warstwą, to lakier nie jest odporny na uderzenia kamieni czy działanie szczotek myjni. W efekcie prawie każda m6 ma pełno odprysków na przednim zderzaku i masce.
~tołdi
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Głośna przekładnia kierownicza. W autach testowych jest podobnie, widać taka jej uroda. W moim egzemplarzu trzeba było dolewać płynu chłodniczego - w tej chwili jego poziom się ustabilizował. Brak dojazdówki. Miękki lakier - (czarny) - już widać rysy pomimo mycia w myjniach ręcznych. Brak lakieru zaprawkowego (standard w innych markach). Ksiązka obsługi o wypadających stronach.
~Krzysztof
Hatchback 2.2 MZR-CD 185KM 136kW
zawieszenie bardzo wytrzymałe, od 60tys km odpukać nic poza częściami eksploatacyjnymi. Wcześniej tylko naprawa fotela kierowcy (fabryczny błąd montażu). Udokumentowany przebieg 153tys km (Salon Polska) i na prawdę nie ma się czego wstydzić. Następna też chyba Mazda 6 2,2D 175KM (zmniejszyli moc o 10KM ale zwiększyli moment obrotowy o 20Nm)
~Jacek
Hatchback Facelifting 2.5 MZR 170KM 125kW
Wycieraczki przednie do wymiany po roku użytkowania. Przy zamykaniu skrzypi klapa bagażnika. Zdarza się, że w losowych momentach nie działa parktronic. Kilka razy wyłączył mi się system ostrzegania o innym pojeździe w martwym punkcie. Z kolei innym razem sygnalizował, że ktoś mnie wyprzedza na pustej 2-pasmowej drodze. Wycieki z amortyzatorów.
~tufix
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Po 50 tys km zaczyna praktycznie wszystko skrzypieć! Największa porażka tego auta!!! W skodzie po 200tys jazdy, równiez po budowach nie było zadnych skrzypień, świerszczy czy innych gadów, a tu koncert na całego. Ponadto mata wygłuszająca jakaś smaczna dla szczurów lub innych gryzoni. Po 2 latach tylko szczępy...ale to raczej nie wina jakości madzi.
~Michał
Hatchback 2.5 MZR 170KM 125kW
Regularnie się coś psuło, nawet rzeczy, które prawie w ogóle nie były używane, np. światełko z tyłu, światełko w bagażniku(nie chodzi o przepalone żarówki), gniazdo zapalniczki, przycisk na klamce od strony pasażera z przodu do otwierania drzwi, przycisk od elektrycznej regulacji lusterek i wiele innych rzeczy.