Lista ocen Mazda 6 II (149) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 138 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
Hatchback Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
Automatyczna inteligentna dwustrefowa elektroniczna klimatyzacja robi, co do niej należy. Dziwi jedynie brak nawiewu z podłokietnika na tylną kanapę oraz podgrzewania szyby przedniej elektrycznie, co jest przecież dostępne w mniejszej M3. Jest co prawda przycisk "defrost", ale to jedynie optymalnie dobrane przez inżynierów z Hiroszimy nastawy klimatyzatora. Podgrzewanie foteli dwustopniowe, działa znakomicie. Kontrowersyjne dla...
~Tryq
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Klimatyzacja działa świetnie i szybko zaczyna chłodzić. Wydajna i prosta w obsłudze za pomocą przyjemnych w użyciu pierścieni obrotowych, bez zbędnego klikania + i -. Jedynie brakuje wentylowanych foteli,bo przy skórzanej tapicerce i kilkuset kilometrowej trasie potrafi być mokro na plecach. Dodatkowo przydałyby się nawiewy z kolumny centralnej dla pasażerów z tyłu, choć te spod foteli są wystarczające.(mam nadzieję, bo z tyłu nie jeżdze:)))))
~Adam
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Klimatyzację w lecie w Chorwacji spisywała się znakomicie. Samochód stojąc w słońcu nie nagrzewa się zbytnio, a klimatyzacja chłodzi praktycznie od razu. Nic więcej nie potrzebuję! W zimie też jest świetnie. Fotele podgrzewają się bardzo szybko i od razu ma się miłe uczucie ciepła gdy na zewnątrz jest -10 stopni. Podgrzewane lusterka i odmrażanie przedniej szyby też sprawdzają się dobrze.
~Rafal
Hatchback Facelifting 2.2 MZR-CD 180KM 132kW
Bez problemu. Siedzenia przednie podgrzewane i z pamiecia ustawien to pozyteczna sprawa. Z tylu nawiew na pasazerow i dwu strefowa klimatyzacja daja rade nawet w najgorsze upaly (dla ciekawosci powiem, ze wg mnie nowa mazda 6GJ ma mniej wydajna klime, czuc roznice w gorace dni w porownaniiu do wersji ktora opisuje GH).
~Slavoo
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Przetestowane zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Klimatyzacja bardzo wydajna, świetnie schładza również tył pojazdu. Ogrzewanie podobnie. Nie mam również zastrzeżeń co do samej automatyki regulacji temperatury i rozdziału nawiewu na poszczególne strefy. Dziwi trochę brak opcji nawiewu na samą szybę przednią.
~Marcin Sz.
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Jest w porządku. Wiadomo, że diesel trochę wolniej się rozgrzewa w zimie, ale za to jak naprawdę przymrozi włącza się Webasto, co nieco przyspiesza ogrzewanie samochodu. Klimatyzacja sprawuje się bez zarzutu - miałem wersję z 2 strefową klimatyzacją - w upały 40 stopniowe spokojnie dawała radę.
~Jacek
Hatchback Facelifting 2.5 MZR 170KM 125kW
Klimatyzacja ładnie odparowuje szyby, dość szybko schładza. Czasami jednak przy ustawieniu na 21-22 stopniach zapomina się i zaczyna dmuchać chłodnym powietrzem do środka w momencie kiedy na zewnątrz jest chłodno. Należy zwiększyć temperaturę do 25C i zmniejszyć do 22. Z reguły pomaga.
~JAREK P.
Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Po prostu O.K. Rewelacyjnym pomysłem Mazdy jest zastosowanie podgrzewania elektrycznego silnika, dzięki temu auto rozgrzewa się zimie w przeciągu kilku minut, a co za tym idzie również wnętrze i szyby. Posiada opcję odparowywania szyb i lusterek.
~brevo
Hatchback 2.5 MZR 170KM 125kW
Do zimy nie wytrzymał ten samochód u mnie, ale latem...k...brak nawiewów z tyłu w aucie klasy D! Ja się pytam kto to projektował? Jedziemy na wakacje , na zewnątrz coś koło 32, z tyłu wewnątzr albo nie ma czym oddychać , albo bardzo zimno. Koopa straszna.
Dziennik kosztów dla Mazda 6 II
6,9
8,4
~darwadarwa
Hatchback Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
bez zarzutu, rzadko występujące parowanie przedniej szyby łatwo ogarnąć. szkoda, że przednia szyba nie jest ogrzewana. fotele grzane 2 stopniowo przy 3 wychyleniach klawisza (1-0-2)- rewelacja! brak odprowadzenia nawiewu na tylną kanapę- duży MINUS