Lista ocen Mazda 6 III Kombi (31) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mirek
Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Spalanie nawet nieco mniejsze niż w poprzednim modelu, da się zejść nisko jadąc spokojnie, jadąc szybko i dynamicznie pali jak wszystko co podobne. Na pytanie ile pali zawsze odpowiadam, że zależy, bo największy wpływ na to ma rodzaj trasy i styl jazdy, a potem samochód i jego silnik. Mazda potrafi spalić na autostradach w Szwajcarii 6,8 l a na autostradach w Niemczech 9,5 l. To realne dane z ostatniej podróży.
~Mike
Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Jak na mocny silnik benzynowy (165 KM, 8 sekund do setki) i naprawdę dynamiczną jazdę, średnie spalanie poniżej 8 litrów to rewelacja. Zaskakuje też świetna elastyczność, już od niskich obrotów. Ceny przeglądów nie odstają od konkurencji, a na pewno są tańsze niż w przypadku większości SUV-ów. Napraw mam nadzieję, że jeszcze dłuugo nie będzie :) - tradycyjna u Japończyków pełna 3-letnia gwarancja bez limitu kilometrów...
~SouldSire
Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Póki co jedynie zalewałem do pełna i jeździłem i, tak jak wspominałem, spalanie mogłoby być mniejsze. Niemniej, gdyby stosować się do wskazań komputera pokładowego, to myślę, że mieszane na poziomie 7l/100km jest osiągalne. Z tym, że trzeba jeszcze mieć coś z życia ;)
~OldSeb
Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Daje 5/5 za doskonałe zużycie paliwa. Poniżej 7l w trasie i ok. 8 w mieście (Warszawa - korki ale czasami też trasy przelotowe). Ceny przeglądów raczej nie będą zachwycać. Na razie zmieniałem tylko olej po 4 tys. Jego cena jest absurdalna (jakiś specjalny) - ok. 90PLN za litr
~TOmek
Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Obecnie koszty utrzymania sprowadzały się do tankowania i wymiany filtrów i olejów jednak nie co 20 tyś km ale robię co 15 tyś km. Jedynie co faktycznie będzie teraz do wymiany do tarcze przednie bo biją - ale to podobno standardowa przypadłość tego modelu.
~Forest
Kombi 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW
mazda jest znana z niezawodności jak na razie nic sie nie zepsuło,ktoś z czytających powie NIEZAWODNA?...tak,wystarczy zwrócić uwagę na filmy o afryce,są same toyoty i mazdy.samochód pali mi po mieście od 6-do 7.2 litra a noge mam ciężką
~ptomek69
Kombi 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Jeżdżę raczej ekonomicznie. Spalanie przez pierwsze 5 000 km 7.5 l/100km. Teraz założony gaz Prins LiquMax 2.0 (wtrysk gazu ciekłego, bez parownika, skraplacza, przez orginalne wtryski, serwis co 50000km) spalanie gazu nigdy nie przekroczyło 10 l/100km.
~Tomasz
Kombi 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Na benzynie średnie spalanie 7,6 l/100 km. Teraz jest instalacja gazowa Prins LiquiMax 2.0. bezpośredni wtrysk gazu w fazie ciekłej. Trasa mieszana 60% trasa 40% miasto. Na ponad 5 000 km ani razu nie spalił mi więcej niż 10 l gazu na 100km.
~Artur P.
Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Doskonale jak na 2.0 w benzynie. Jeżdżę w większości po mieście i mam spalanie 8,5 litra. W lecie 9 litrów. W trasie 7,5 litra. I to w automacie. Fakt że nie mam zwyczaju wciskania pedału w podłogę spod każdych świateł. Po prostu normalna jazda.
Dziennik kosztów dla Mazda 6 III Kombi
5,6
~Advert
Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Przy delikatnym obchodzeniu się z pedałem gazu jest nawet bardzo dobrze.Na trasie Kraków Lublin z bardzo przepisową jazdą bez szaleństwa spalanie średnie to 5,2 l/100 km.Bez nieprzewidzianych wydatków koszta są akceptowalne.
Mazda 6 III Kombi