Lista ocen Mazda 6 III Kombi (36) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomeck
Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Oj mazda, mazda... Kawał fajnego samochodu z klasy D a tu klops. Przez kilka lat nie miałem auta i korzystałem z wypożyczalni więc miałem okazję przetestować sporo aut. Do czego mogę porównać Mazdę 6 GJ - chyba do fiata tipo. Równie głośny. Do tego niby benzyna a silnik jednak głośny, szczególnie powyżej 4 tys. obrotów. Jak jeździsz wolno to spoko dasz radę wytrzymać. W okolicy 80 zaczynają się szumy, przy 100 zaczyna szumieć lusterko...
~Mirek
Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
To moja druga Mazda i porównując do innych samochodów jakimi jeździłem (porównuję do wyższych klas) jest głośniej. To pewnie wynik oszczędzania na masie auta. Porównując z poprzednią Mazdą może jest nieco ciszej, ale jeszcze za mało. Jazda z prędkością 150 km/h na autostradzie nie daje możliwości wsłuchania się w ulubiony utwór. Głośniejsze są moje letnie opony z uwagi na rozmiar - 19"
~Advert
Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Zdecydowanie najsłabsza cecha Madzi w tej wersji. Brak odpowiedniego wyciszenia, szczególnie przy prędkościach autostradowych to niedopuszczalne w aucie tej klasy. Tu chociażby Renault Talisman czy Ford Mondeo wypadają lepiej.W wersji po faceliftingu podobno jest lepiej ale też bez szaleństwa.Hmmmm...
~Mike
Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Przy większych prędkościach auto nieco głośne, niemniej w swojej klasie wyciszenie Mazda 6 ma naprawdę dobre. Fantastycznie działa zestaw głośnomówiący, w każdych warunkach można znakomicie prowadzić rozmowy. Na światłach seryjny system i-Stop powoduje, że w aucie panuje absolutnie błoga cisza...
~Advert
Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Jest dobrze,do doskonałości troche brakuje.Przy prędkości powyżej 100 km/h mogłoby być ciszej.Niemniej jednak w trakcie jazdy jest dużo bardziej komfortowo niż w w aucie poprzednim (Mitsubishi Outlander).W końcu to kombi,nie SUV no i benzyna.
~Forest
Kombi 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW
i tu jest malutki problem który zaznaczam nie przeszkadza mi.jest faktycznie troszke głośno ale mieszkam w anglii a tu jest strasznie chropowaty asfalt,ale wystarczy że wjade na taki który mamy w europie (gładki) jest cicho,
~Paweł
Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Miałem wcześniej Hondę crv 2 i choć samochód był super to jazda nim po autostradzie była męczarnią z powodu na szumy. W Mazdzie jest o niebo lepiej. Na autostradzie można swobodnie rozmawiać
~Karlito
Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Myslalem, ze bedzie troche ciszej. Na jazdach probnych nie przekraczalem 100km/h a do takiej predkosci jest bardzo cicho. Powyzej 120 zaczyna przeszkadzac szum wiatru, powyzej 160-170 dochodzi dzwiek silnika.
~TOmek
Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Czytałem o słabym wyciszeniu, ale to jest według mnie raczej kwestia kto z jakiego auta się przesiada do mazdy. Mnie w tej materii w 6 nic nie przeszkadza. Jest ok!
~SouldSire
Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Ogólnie jest w porządku, ale uszczelki w przednich drzwiach przepuszczają zdecydowanie za dużo dźwięków i to już przy relatywnie niewielkich prędkościach (tzn. ok. 100 km/h).
Mazda 6 III Kombi