Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi

Artur P., 9 lat temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2014
Mazda 6 III Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW od 2012 - Oceń swoje auto
Generalnie, pomimo drobnych niedoskonałości auto oceniam dobrze. Obecnie wg mnie najładniejsze auto w klasie. Pomimo rozmiarów bardziej polecam do miasta niż w trasy. Bolączka to wytłumienie wnętrza powyżej 100 km/h. Jak dla mnie nie zbyt wygodne siedzenia.
Wolnossąca benzyna to obecnie rzadkość. Jedni lubią inni nie akceptują. Ja jeżdżę głównie po mieście więc mi pasuje bo jak na 2 litry jest naprawdę ekonomiczna. W porównaniu do diesla nie jest tak dynamiczna ale powyżej 4 tys. obrotów daje frajdę.
Zestrojenie ewidentnie pod kątem ekonomiki. Automat działa płynnie nie szarpie. Do miasta super. Niestety wg mnie trochę przesadzono z zestrojeniem bo za wcześnie wrzuca wyższy bieg i normą jest jazda na 6 z prędkością 60 km/h. Kick down potrafi zredukować o 3 biegi w dół.
Jest OK. Porównywalnie z Mondeo MK4. Wspomaganie jest silniejsze. Nie każdy to lubi. Ja lubię bo jeżdżę głównie po mieście.
Bez zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń. Wszystko pod ręką. Wygodne sterowanie audio, telefonem i nawigacją.
W zimie w trybie "auto" trochę za długo utrzymuje wysokie obroty wentylatora. Trzeba ręcznie zmniejszać żeby nie huczał.
Auto sporych rozmiarów więc nie się do czego przyczepić.
Tu słabo powyżej 100 km/h ale podobno w wersji 2015 już to poprawili. Zobaczymy.
Doskonale jak na 2.0 w benzynie. Jeżdżę w większości po mieście i mam spalanie 8,5 litra. W lecie 9 litrów. W trasie 7,5 litra. I to w automacie. Fakt że nie mam zwyczaju wciskania pedału w podłogę spod każdych świateł. Po prostu normalna jazda.
Za 115 tys. od brokera auto prawie w pełni wyposażone. W WV czy Fordzie za czujnik ciśnienia w oponach, podgrzewane fotele, el. składane lusterka, monitoring martwego punktu, ostrzeganie o zmianie pasa trzeba dopłacać. Tu jest w standardzie.
Wyciszenie pow. 100 km/h, tapicerka siedzeń chętnie zbiera włosy i wszelkie paprochy. Siedzenia jak dla mnie niewygodne i jakoś do tej pory nie udało mi się ich odpowiednio ustawić.
Póki co brak i oby tak zostało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW [l/100km]

7,8