Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi

Tomek, 6 lat temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2014
Mazda 6 III Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW od 2012 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.0 silnik dynamiczny przy wyższych obrotach i super oszczędny.
Rewelacja. Przy tej pojemności silnika w trybie mieszanym tj. 60% drogi krajowe jedno jezdniowe + 40 % miasto spalanie 7.0L . Bezawaryjny serwis poza ASO czyli wymiana: olej i filtr oleju, filtr powietrza plus kabinówka to koszt rzędu 420 - 500. Wymiana raz na 20 000tys km.
Było by lepiej ale czasami jedynka ma jakieś zacięcie i trzeba powtórnie wcisnąć sprzęgło żeby weszła. Podobno to czasem się zdarza w tych modelach.
Bardzo dobrze zbiera nierówności i trzyma się w zakrętach. Przy 19" felgach naprawdę dobrze się spisuje.
Mam 192 cm wzrostu i z przodu zwłaszcza stojąc na światłach muszę stanąć ciut dalej aby zobaczyć światła wiszące nad drogą. Ogólnie szyby wydaję się małe, ale widoczność nie jest zła. Z tyły kamera cofania pomaga manewrować autem.
Wszystko jak najbardziej ok. Dobrze spasowane elementy nic nie trzeszczy nic nie zgrzypi. Dobre materiały zastosowane. Jedyny mały minus dla białej skóry którą trzeba mieć na uwadze bo od jednych dżinsów boczek fotela lekko przyfarbił. Ale nie wiem czy to nie wina samych spodni bo już w innych takiego rzecz nie występują. Na minus jeszcze system pokładowy iż nie ma języka PL.
Wszystko działą bez zastrzeżeń. Sprawnie i wydajnie
Nie ma z tym problemu. Nawet bagażnik spory w porównaniu np. z drugim moim autem Koleosem a to przecież SUV.
Jak dla mnie jest dobrze. w trasie słychać co najwyżej szum wiatru.
Poza wymianą oleju i filtrów. Tylko lać paliwo i jeździć.
Serwis troszkę wydaje mi się ma wygórowane cenniki. Reszta ok
Brak przez okres eksploatacji.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW [l/100km]