Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi

OldSeb, 10 lat temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2012
Mazda 6 III Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW od 2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Genialnie niskie spalania.
Karoseria : Lakier podatny za zarysowania i odpryski
Doskonałe auto. Super wygląda, tak samo się prowadzi. Oby tak dalej. Jeździłem również dieslem 175KM i w takiej chwili autentycznie żal, że się mieszka w takim kraju. (akcyza!)
Jak na wolnossącą benzynę jest bardzo dobrze, jednak mistrzem sprintów auto nie jest.
Jak dla mnie skrzynia jest genialna. Przez pierwsze 2-3 tysiące nieco haczyła trójka. Teraz ok - albo ułożyła się skrzynia albo kierowca :-)
Jeżdżąca perfekcja tyle mogę powiedzieć. Koniecznie muszę ją przegonić po jakimś torze. Na razie mam nieco oporów.
Bez zarzutów.
Generalnie ok. W kombi genialnie rozwiązany układ rolet w bagażniku. Daje 4/5 bo jakieś wady trzeba wykazać :-). Drobiazgi: - przycisk zamykania centralnego od środka tylko na drzwiach - brak domykania szyb z pilota - brak teleskopów w masce (podpórka w tej klasie nie powinna mieć miejsca) - przyciski na kierownicy średnio wygodne, wolę joysticki pod kierownicą stosowane we francuzach Poważniejsze: - lakier (Soul Red) podatny na odpryski i zarysowania
Bez zarzutu. Na siłę jakby się czepiać to klima w trybie w pełni automatycznym dmucha głównie w twarz czego osobiście nie lubię.
Bez zarzutu (mam 188cm). Z tyłu wręcz komfortowo nawet za fotelem przednim ustawionym pode mnie. Pierwsze auto z którym mam do czynienia gdzie da się cofnąć fotel kierowcy tak daleko, że sprzęgło wciskam do końca jedynie palcami stopy. Osoby pod 200 cm powinny to docenić.
Jest nad czym popracować do wersji liftingowej. Szczególnie słabe wyciszenie nadkoli.
Daje 5/5 za doskonałe zużycie paliwa. Poniżej 7l w trasie i ok. 8 w mieście (Warszawa - korki ale czasami też trasy przelotowe). Ceny przeglądów raczej nie będą zachwycać. Na razie zmieniałem tylko olej po 4 tys. Jego cena jest absurdalna (jakiś specjalny) - ok. 90PLN za litr
Cena raczej z górnej półki w klasie ale akceptowalna dla wersji 2.0. Wersja 2.5 i diesle absurdalnie drogie.
Absolutnie nic się nie dzieje. Brak typowych dla nowych konstrukcji chorób wieku dziecięcego.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW [l/100km]