Lista ocen Mazda 6 III Sedan Facelifting 2016 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Seba
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Bez dwóch zdań najmocniejszy atut mazdy. Bez turbo, lubiący wysokie obroty, oszczędny i bezawaryjny. Czyli to czym silnik powinien się charakteryzować. Jedyną małą wadą jest utrzymanie dość wysokiej temperatury ( blisko 100 stopni C ), przez co zimą auto sztucznie podbija obroty, żeby jak najszybciej rozgrzać silnik ( a to równa się większe spalanie). Jednakże spalanie i tak nie jest duże jak na 192 KM. Po 20 tys. km średnia to 7.1L. W trasie...
~Skuba Wojciech
Sedan Facelifting 2016 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Silnik pracuje cicho. Brakuje elastyczności na niższych obrotach, ale przecież to wolnossąca benzyna i przy 165KM trzeba się z tym liczyć. Jak mocniej naciśniemy na pedał gazu i wkręcimy na wyższe obroty w zupełności auto sobie radzi a możemy sobie na to pozwolić, bo spalanie nie jest wysokie i chwilowe szaleństwa nas finansowo nie pogrążą. Cztery gwiazdki, to dobry wynik. Myślę, że 4,5 gwiazdki byłoby bardziej trafne.
~Janusz
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Silnik jak na razie sprawuje się dobrze , nie bierze oleju jak TSI czy inne eksperymentalne niemieckie "wynalazki" za które płacą kierowcy zakochani w niemieckiej jakości . Pewną wadą jest brzmienie motoru jak nie jest rozgrzany ale to wiedziałem przed zakupem z forum mazdy. Po rozgrzaniu chodzi cicho
~ABC1
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Silnik mimo nie przekroczenia 200 KM jest wspaniały 7.3 s do setki ( brak tego śmiecia TURBO ) zrobienie tym autem 300 tys to pikuś . Dodatkowo w trybie Sport wspaniały odgłos płynie z pod maski. Dodatkowo wstaje rano od razu daję gaz do dechy bo mogę tam niema turbo nic mi się nie sypnie .
~christos_marciniak
Sedan Facelifting 2016 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW
Silnik jest dosc dynamiczy. Jedzie plynnie. W automacie mocniejsze nacisniecie pedalu gazu wywoluje fajny pomruk silnika. Nie jest to rakieta ale naprawde sprawuje sie przyzwoicie nawet pod dodatkowym obciazeniem + 4 osoby i bagaz, nie odczuwam wyraznego spadku mocy.
~Adam
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Bardzo krytykowany niewiem tylko za co za umiarkowany apetyt na paliwo za osiągi ( 7,5 do setki i realnie dobrą elastycznością 80 - 120) takie jak podobne turbo benzyny z podobną ilością KM jak widać ci co nie mają się często wypowiadają .
~mateusz_bodio
Sedan Facelifting 2016 2.0 SKYACTIV-G 145KM 107kW
Ładnie brzmi i dobrze sie zbiera. Pomimo tego, że nie ma turbiny to ma b. ładną elastyczność. SPALANIE! JEST serio małe. W mieście (wwa) jest w stanie zejść do 7,5 litra wcale nie jeżdząć jak dziadek, a nawet czas od czasu do odciny :-)
~Tomek
Sedan Facelifting 2016 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Bardzo ekonomiczny i niezawodny. Cicho pracuje. Trochę irytujący dźwięk podczas przyspieszania. Żeby poczuć 165 KM trzeba go zakręcić wysoko. Przydałaby się wersja 2.0 turbo z dobrym automatem.
~Grzegorz
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Silnik niezawodny tylko lac I jeździć. Nic nie stuka nie puka. Jazda dynamiczna nawet w automacie rwie oponki
~Zadowolony
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Bałem się elastyczności ale tu nie patrzymy na pojemność tylko na KM a z nie zależnych testów wynika że mamy to co typowe 190 turbo
Mazda 6 III Sedan Facelifting 2016