Lista ocen Mazda 6 III Sedan Facelifting 2016 (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janusz
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Sama skrzynia pracuje bez zarzutów , płynnie bez szarpnięć . Moc jest rozwijana w miarę liniowo. Nie jest moim zdaniem super szybka , czasem potrafi się pogubić stąd 4 . Przy agresywnej jeździe nie ma efektu braku zrozumienia. Bardzo dobrze działa w trybie sport w szczególności po przejściu na tryb ręczny. O awariach automatów w 6 nie słyszałem , myślę ze nie czeka mnie inwestycja 20 tyś PLN w naprawę skrzyni po 100 tyś co doświadcza licznych...
~Seba
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Nie jest to klasa premium, ale właściwie nie mam czego się przyczepić. Reaguje szybko, bez szarpnięć, biegi zmienia lekko i płynnie. Do tego świetnie współgra z silnikiem i potrafi się dostosować do stylu jazdy. Ja jestem zadowolony i z możliwości ręcznej zmiany biegów w ogólnie korzystam. Do tego w trybie sport auto dobrze reaguje na gaz ( i w sumie tylko tyle ten tryb daje :) ). Polecam przejechać się i wcisnąć porządnie gaz by zobaczyć jak...
~ABC1
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Automat szybki ale dodatkowo nie ma wady w postaci suchej skrzyni , tak więc ma pewność ,że auto z niezawodnym silnikiem i skrzynią będzie mi służyć bardzo długo . Coś czego poprzedniczka przed liftowa nie miała tryb Sport. Pamiętać trzeba ze to hydrokinetyk jest szybka kickdown jeden z szybszych (DSG to powolny zabytek przy tym) ,ale nie tak jak najnowsze skrzynie ale coś za coś trwałość albo szybkość .
~Skuba Wojciech
Sedan Facelifting 2016 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Sześciobiegowy manual. Nie nawidzę manuali i bardzo, ale to bardzo żałuję, że po wielu latach jazdy wyłącznie automatami dałem się namówić na taką skrzynię biegów. Nie oznacza to, że mazda 6 dysponuje kiepską skrzynią. Pracuje dobrze, nie wyskakują biegi i gałka płynnie wchodzi na swoje miejsce. Jednak komfort jazdy szczególnie w mieście nijak się ma do automatu.
~Tomek
Sedan Facelifting 2016 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Krótkie przełożenia w manualu - zwłaszcza 1 i 2 ale to normalne przy 6-biegowych skrzyniach. Czasami szarpie podczas zmiany biegu. Drążek głośny w obsłudze - wydaje nieprzyjemny dźwięk. Zdarza się że ciężko trafić z dwójki w trójkę. Dla porównania w toyocie auris czy avensis biegi zmieniają się idealnie - miękko, cicho i bez szarpnięć.
~christos_marciniak
Sedan Facelifting 2016 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW
Automat - pracuje plynnie. Przejscia pomiedzy biegami sa bardzo delikatnie odczuwalne. Mozna przejsc na manual i troszke sobie poprzeciagac.
~Zadowolony
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Docenimy ją z czasem zwłaszcza jak mieliśmy styczność z DSG i Francuskimi wynalazkami lub CVT
~thorin77
Sedan Facelifting 2016 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Ma opinię legendarnej lecz w rzeczywistości czasem haczy. Poza tym przyjemnie się wachluje.
~Z
Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
4 gwiazdki i tylko dlatego że czasem zbyt długo przytrzymywała obroty .
~Przemysław
Sedan Facelifting 2016 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Brak zarzutów. Przełożenia dobrze dobrane do możliwości silnika.
Mazda 6 III Sedan Facelifting 2016