Lista ocen Mazda 6 III Sedan Facelifting 2018 (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~LW
Sedan Facelifting 2018 2.5 Skyactiv-G 194KM 143kW
Ważne było dla mnie też to, że tą skrzynię wszyscy znają od lat. Klasyczna "prosta, hehe" konstrukcja. Mam zwyczaj lekkiego hamowania silnikiem. Tutaj trzeba zwracać uwagę na obroty bo od trójki w dół, jeżeli mam pow. 2200 obrotów, redukuje dosyć twardo, nie podnosi sam obrotów przed włączeniem sprzęgła. Serwis się przejechał i mówi że on tak ma i już. W każdym razie DSG robią to łagodniej, ale mają inne wady których w tej skrzyni nie...
~DAWID
Sedan Facelifting 2018 2.5 Skyactiv-G 194KM 143kW
Zwykła , klasyczna 6. Mimo tego co mówi ASO, należy wymieniać w niej olej i to regularnie, w przeciwnym razie awaria jest tylko kwestią czasu. Ja zrobiłem pierwsza wymianę po 100 tys na własny koszt bo ASO twierdzi, że producent nie zaleca wymiany oleju wcale...Potem kolejne wymiany co 60 tys i wszystko jest ok. Pierwsze symptomy to delikatne szarpanie przy niższych ( 60-80) prędkościach.
~Piotr
Sedan Facelifting 2018 2.0 Skyactiv-G 165KM 121kW
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, czasem nawet zdarzy się mały zgrzyt. Wadą dla mnie są krótkie przełożenia - mimo sześciu biegów nie jest to samochód na autostrady.
~Pablo
Sedan Facelifting 2018 2.0 Skyactiv-G 165KM 121kW
Zmienia biegi wtedy gdy tego potrzebuję. Nie szarpie. Jak na skrzynię hydrauliczną to szybka. Moze jedynie na autostradzie brakuje 7 biegu.
~Mariusz
Sedan Facelifting 2018 2.2 Skyactiv-D 184KM 135kW
Skrzynia bez zarzotow. Biegy trzeba czesto zmieniac ale to chyba kwestja przyzwyczajeia bo w Jaguarze mialem automat wiec odwyklem.
~Wojtek
Sedan Facelifting 2018 2.0 Skyactiv-G 145KM 107kW
Szybko reaguje, nie zastanawia się za długo przy przełączaniu przód - tył jak to ma miejsce np. W audi.
~Piotr
Sedan Facelifting 2018 2.5 Skyactiv-G 194KM 143kW
Troszkę aresywna jak jest nie rozgrzany olej. Potrafi szybko zredukować z delikatnym szarpnięciem.
~Misiek
Sedan Facelifting 2018 2.5 Skyactiv-G 194KM 143kW
Płynne zmiany biegów, a w trybie sport trzyma wysoko obroty przy przyspieszaniu jak i hamowaniu
~tomasz chmurowicz
Sedan Facelifting 2018 2.5 Skyactiv-G 194KM 143kW
W trybie normalnym lekko opóźnia zmiany, ale już tryb sport to nic tylko pełen gaz :)
~Darek
Sedan Facelifting 2018 2.5 Skyactiv-G 194KM 143kW
Do moich potrzeb i możliwości silnika w zupełności wystarczająca.
Mazda 6 III Sedan Facelifting 2018