Lista ocen Mazda 6 III Sedan (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Blackheavy
Sedan 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Tutaj również ogromne brawa dla inżynierów! Sześciobiegowy automat z możliwością zmiany manualnej i łopatkami przy kierownicy (w praktyce bezużyteczne:) ). Skrzynia biegów jest nastawiona na ekonomikę, ponieważ potrafi wrzucić 6 bieg już przy 60km/h i jechać przy 1100 obr/min, wszystkie zmiany charakterystyki odbywają się poprzez operowanie pedałem gazu, mianowicie w zależności od tego jak głęboko kierowca dociska pedał gazu, tak skrzynia...
~Mustic
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Tak jak pisałem wyżej, wymaga troszkę nauki jeśli chcemy ją w pełni wykorzystać. Przypomina mi się BMW E39 w benzynie 2.0 i automacie. Tyle,że BMW nigdy nie było tak ekonomiczne a mocy i tak miało o 15KM mniej. Skrzynie chodzi płynnie, pewnie, że to nie DSG, ale spokojnie daję komfort i frajdę z jazdy.
~TrochęPasjonat
Sedan 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Szarpie przy niskich biegach i \"myśli\" przy zmianach trochę za długo. Ale zaprogramowana na ekonomię i to widać. Z drugiej strony mam nawyki z DSG i na pewno nie jest to obiektywna ocena. Wierzę w trwałość, bo DSG ( miałem dwa auta po 120 tys) lubi się kończyć wtedy.
~Hassel
Sedan 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
W opisie wkradł się błąd. Mam skrzynie manualną a nie AT. Perfekcja. Sportowe, precyzyjne i krótkie prowadzenie drążka skrzyni biegów. Ma się ochotę do częstych zmian przełożeń ;) Redukcje to prawdziwa przyjemność :)
~_Paweł
Sedan 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Szybki i sprawny automat z trybem manualnym dającym sporo radochy. Zaskakująco dobra skrzynia...żadnych szarpnięć, doskonała reakcja na kick ...super. Pozwala na przyspieszenie w granicach 7,5 sek.
~Bartek
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Poprawnie, nie mam uwag Od czasu do czasu aby wrzucić I trzeba wcisnąć dwa razy sprzęgło. Wskaźnik biegów "głupieje" po pierwszym start-stopie. Mazda przeprowadza usługę wgrania nowego softu
~Mikowski
Sedan 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
żywotność i znowu prostota wymieniając olej po 70 tys przeżyje właściciela :) PS: w opisicie technicznym niby olej w skrzyni LIVE TIME :) jednak lepiej zmienić po 70 tys :)
~Andre
Sedan 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Rozważałem też automat, ale ze względu na prognozowaną wyższą trwałość wybrałem manual. Jest właściwie bez zarzutów, ale jednak przy wrzucaniu 1-ki lekko haczy. Poza tym świetny.
~Piotrek
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
w miarę precyzyjna , bardzo sporadyczne problemy z 3 biegiem przy szybkiej zmianie. 6 bieg mógłby mieć wyższe przełożenie. przy prędkości 130 km obroty około 3000
~Andre
Sedan 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
bez zarzutu, biegi dobrze zestopniowane, nic nie zgrzyta, mogłaby mieć krótsze skoki (taka bardzie sportowa), nie chciałem automatu, manuale Mazdy zawsze były bezawaryjne
Mazda 6 III Sedan