Lista ocen Mazda 626 III (61) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafal000rafal@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 D Comprex 75KM 55kW
NIC, no nic się nie dzieje. Tylko wymieniać regularnie olej - półsyntetyk 10W40, filtry - koniecznie oryginały! To samo dotyczy pasków - Acha! Mam nawet kontrolkę paska rozrządu - kiedy się zaświeci, to czas jego wymiany :-) Blacha cynkowana - samochód ma 12 lat i kilka odprysków farby - ale zero korozji. Opel w tym wielu byłby już jednym wielkim kawałem rdzy.
~blindman@onet.eu
Kombi 2.0 D Comprex 75KM 55kW
Nie zdazylem zrobic 5000km i siadal mi comprex. Byl naprawiany i siadl raz jeszcze. Chetnie skorzystam z rad innych uzytkownikow tego auta a ktorzy skutecznie poradzili sobie z tym problemem. Nawet zaplace. W niedlugim czasie siadlo mi wspomaganie, wyciek oleju.Powaznym problemem staje sie korozja nadkoli,czesciowo podlogi i krawedzi drzwi.
~mazda
Sedan 2.0 90KM 66kW
Awaria regulatora napięcia przy alternatorze. Efekt - samochód stanął w miejscu po całkowitym rozładowaniu akumulatora. Koszt naprawy przez elektryka nie przektoczył 500zł (przebieg wtedy około 230000) Potem jeszcze rozpieły się ramiona wycieraczek (mechanizm) ale udało się naprawić (przy 300000) Innych usterek przez prawie 10 lat nie zanotowałem.
~pio
Kombi 2.0 D 60KM 44kW
po takim przebiegu nie rozpadl sie, aczkolwiek uklad jezdny musialem zrobic. bak paliwa przerdzewial na wylot przy rurce odprowadzajacej powietrze .. ze starosci. raz z chlodnica to samo. Psuje sie tez pompa wody.
~mateusz
Sedan 2.0 90KM 66kW
kiepsko, problemy występują np. chłodzenie silnika: zepsuł się termostat - pęknięty blok silnika. Problemy z pompą wody. Oraz sporo innych usterek. Nawala elektryka (np. moduł zapłonowy)
~SCORPION46@WP.PL
Kombi 2.2 12V 4WD 116KM 85kW
KÓPIŁEM AUTO ZA 12 000 ZŁ W PÓŁ ROKU DOŁOŻYŁEM 8 000 AUTO ZGROZA PSUŁO SIĘ BEZPRZERWY COŚ JAK NIE PÓŁOŚKA CENA 1400PLN TO TARCZE CENA 1150PLN ZA 4 SZTUKIPOMPA OD CHAMULCÓW CENA 600PLN UŻYWANA WYMIENIONA 2 RAZY
~Kruk
Hatchback 2.0 D 60KM 44kW
Brak poważniejszych. Tylko wszechobecna rdza niepotrzebnie się wszędzie wciska i robi problemy. Jak z tylnymi hamulcami. No i teraz mam podwójne kapanie olej + dot. Znowu czeka zabawa.
~Macleod
Hatchback 2.0 12V 107KM 79kW
Samochód niezawodny. Co prawda trzeba bylo wymienić zawieszenie(przednie) ale proszę zerknąć na przebieg. Silnik cudo, myślę że i 600 tysia spokojnie by zrobił.
~Piotr Krk
Sedan 2.0 D 60KM 44kW
Brak powaznych usterek. Porzedni wlasciciel, ktory nabyl auto w salonie w Polsce rowniez nie skarzyl sie na zadne powazne usterki.
~karol_rusinek@tlen.pl
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Mam problem z elektrycznym szyberdachem. Spada mi z szyn prowadzących ale to może być wina poprzednich użytkowników.