Lista ocen Mazda 626 IV Hatchback (114) - Widoczność

Na liście zabraknie 138 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~a-gadula
Hatchback 2.5 24V 165KM 121kW
Przesiadłem się z E30 BMW, w nim na wstecznym mogłem jechac nad morze. Ale auta z lat 80 tych miały wąskie słupki oraz proste krawedzie elementów karoserii. W każdym badx razie hatchback wymaga wg mnie większej wprawy niż sedan. W mazdzie troszke zakłóca widocznośc tylny spoiler, ale wszystko jest kwesia wprawy. Zawsze uważałem, że przy widoczności najważniejsza jest pozycja za kierownicą. Ja od początku jeżdżę tak żeby przy wyprostowanych...
~bogus_25@tlen.pl
Hatchback 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW
Ze względu na kształt bryły samochodu przód jest trudny do wyczucia (także przy parkowaniu nie ryzykuję podjeżdżania na centymetry) - ale nie jest najgorzej. Natomiast do tyłu to lepsza widoczność jest w lusterkach zewnętrznych niż przez tylną szybę. Tylny spojler dodaje uroku samochodowi, ale skutkiem tego jest kiepska widoczność przy parkowaniu. Niemniej można problem zminimalizować instalując czujniki cofania za parę złotych, co też zrobiłem.
~marcin85
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
hymmmm.. pzednie slupki sa dosc szeokie i czesto jak wchodze w zaket (w lewo) to musze sie wychylac do przodu albo w tyl (slupek zaslania spoy fagment ulicy (pobocza). z tyly to jedynie klapa i spoiler byly tudne do opanowania.. ale teaz to juz pyszcz :) po za tym pzyciemnione szyby utudniaja pakowanie w nocy (tylem) ale od czego sa lusteka ;)
~PkS
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Pierwszy miesiac, powiedzialbym katastrofa! Stawalem na parkingach tak, zeby nie musiec cofac i zeby nie wjezdzac pomiedzy dwa auta. Z czasem mozna sie nauczyc przodu, staje na centymetry. Za to tyl jest bardzo zdradliwy przez pochyla szybe i mocno wystajacy zderzak. Na cisane i zatloczone miasto, nie polecam.
~mazdafan
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Mam wersję 5D, więc widoczność jest bardzo dobra. Wycieraczka tylnej szyby spełnia swoją rolę i się przydaje. Lusterka są duże i dobrze zakrzywione, martwe pole nie jest dużym problemem. Dodatkowo, tylna szyba sięga prawie do końca (kończy się pod spojlerem), więc właściwie widać ile jeszcze miejsca zostało przy cofaniu.
~RaduŚ
Hatchback 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW
dla mnie osobiście jest świetnie. na boki do przodu i w lusterkach znakomicie natomiast do tyłu to kwestia przyzwyczajenia bardzo pomocny spojler (przynajmniej mi) gdyż odbija w nim obrys lub tablica rejestracyjna samochodu do którego podjeżdżamy.
~Ł.L
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Do przodu bardzo dobra. . Widoczność o wiele lepsza niż w Hondzie Accord z 2003 roku, gdzie słupki utrudniają obserwację. Do tyłu trochę gorzej, co wynika z rozmiarów samochodu. Przy parkowaniu trzeba trochę uważać.
~michal_lesicki@op.pl
Hatchback 1.8 105KM 77kW
Do przodu i na boki dla mnie ok. No może troszkę dziobek ma za długi, ale można się prztzwyczaić. Do tyłu? Jestem zawodowym kierowcą i po dwóch latach jazdy nie wiem gdzie się kończy tył przy parkowaniu tyłem.
~mario
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Widoczność do przodu jest bardzo dobra, jednak do tyłu można zapomnieć o jeździe inaczej niż na lusterkach. Zagłówki, wysoko podniesiony tył i mały fabryczny spoiler mocno ograniczają widoczność i utrudniają manewry na parkingu.
~Jacek S
Hatchback 2.5 24V 165KM 121kW
Też przeciętnie, normalnie jak w tej klasie samochodów, do tyłu trochę gorzej, trochę przysłania spoiler, ale też nie jest źle, jeździłem gorszymi autami pod ty względem, ale też lepszymi mi się zdarzało.
Mazda 626 IV Hatchback