Lista ocen Mazda 626 V (215) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 172 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kk
Sedan 2.0 115KM 85kW
Wystarczy w niej regularnie zmieniać olej - przed zmianą był delikatny problem z wchodzeniem jedynki, po zmianie przy 105 tys km jak ręką odjął. Biegi wchodzą idealnie, dźwignię zazwyczaj trzymam dwoma palcami. Trochę krótka jest jedynka, ale na 5 można śmiało jechać od 70 km/h, co w trasie skutkuje niskim spalaniem. Pomocne w jeździe w korkach - aby ruszyć nie trzeba dodawać gazu, sprzęgło jest tak ustawione, że nawet pod niewielkie...
~misiek
Kombi 2.0 115KM 85kW
Jest to samochód rodzinny, więc nie ma co oczekiwac minimalnych skoków drążka i perfekcyjnych zmian. Ale nie jest źle. Biegi wchodzą pewnie, mają jasną drogę prowadzenia lewarka (nie gumowatą jak w Citroenie)i na dodatek z lekkim oporem. Piątka haczy rzadziej niż w poprzednim modelu, a i zmieniając szybko drugi bieg z trzecim też nie ma już haczenia. Za to wsteczny czasami trzeba dwa razy wysprzęglic... Znana przypadłośc tej marki i dlatego...
~Artur G.
Sedan 2.0 136KM 100kW
Generalnie nie jest źle, ale włączanie wstecznego czasem trzeba poprzedzić np. jedynką, żeby wszedł. Poza tym ok. Najbardziej podoba mi się, że na niskich biegach można fajnie jechać - kilka raz zdarzyła mi się podczas przyspieszania sytuacja, kiedy myślałem, że coś się zepsuło. Na dwójce przy 20km/h pedał w podłogę, a po chwili koniec mocy. Z tym, że całkiem prawidłowo - na szafie zrobiło się już 120 ;) Na dwójce, powtarzam!
~depe74
Sedan 1.8 100KM 74kW
Mała przypadłość 626 GF: Przy próbach szybkiego wrzucenia wstecznego, może on nie wejść za pierwszym razem, czasem trzeba wysprzęglać. Ogólnie jest to jednak problem marginalny. Przy temperaturach -15 C lub niżej, pierwsze kilka minut po rozruchu biegi chodzą opornie. Zasadniczo przy temperaturach w okolicy zera potrzeba 2-3 minut, żeby móc zupełnie komfortowo zmieniać biegi (olej w skrzyni Mobilube 75W-90).
~zz
Sedan 2.0 115KM 85kW
W porównaniu do obecnego auta - też Mazdy - skrzynia jest kiepska. Na plus na pewno zestopniowanie, długa 3, na 5 można spokojnie jechać od około 65 km/h. Trójka przydaje się przy wyprzedzaniu, bo nawet na 4 o jakiejś w miarę dobrej w porównaniu z współczesnymi autami elastyczności można zapomnieć. Kiepsko wchodził wsteczny, czasami konieczne było wrzucanie na dwa lub trzy razy.
~youtobe
Sedan 2.0 115KM 85kW
Jesli chodzi o skrzynie biegów to fakt wsteczny chaczy nastepny problem jest taki iż 1-dynka dla mnie jest za krótka/ ogólnie aby to wszystko szło trzeba wkrecac powyzej 3500 a zmiana biegów w przedziale 1500-2500 to tak jakbym jechal co najwyzej samochodem o pjemnosci 1.4 i to max 1.4 niestety elastycznosc to w tym aucie jest mizerna !!
~Igson
Hatchback 2.0 115KM 85kW
W 22 letnim aucie jest to jedna z najlepiej działających skrzyń z którymi miałem do czynienia(płynna, ustawienie przełożeń), na plus tez świetne ustawienie 4 biegu, jest tak jakby pomiędzy 3 i 5 jeżeli chodzi o obroty a większości aut jakimi jeździłem miedzy 4 a 5 nie ma dużej różnicy w obrotach. Przy 5-tce prawie 90km/h.
~Piotrek Tr
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Skrzynia (manual 5biegowy) chodzi bardzo precyzyjnie. Nawet mogę przyznać, że z większą precyzją i pewnością można zmieniać przelożenia nich w BMW z okolic 2010 roku. Przełożenia są przewidziane do jazdy przy wysokich obrotach, ale nie ma problemu również z przyśpieszaniem od dołu.
~Aston
Hatchback 2.0 TD 110KM 81kW
Skrzynia pracuje bardzo dobrze, jest niezawodna, choć nie jest przystosowana do sportowej jazdy. Wsteczny nie za każdym razem chodzi na postoju - ale to normalne w japończykach po 200 000 przebiegu. (Na autostrady przydał by się 6 bieg) Poza tym bez zastrzeżeń.
~Tofcik_Rzeszów
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Bez zastrzeżeń, precyzyjnie wybiera poszczególne przełożenia. Na każdym biegu ciągnie do przodu. Na dwójce do 80km/h. Nie sprawdzałem jej możliwości, bo szkoda mi auta. Bardziej zależy mi na elastyczności i tu jest ok. Ale z pewnością, lubiący agresywniejszą jazdę nie będą zasmuceni.