Lista ocen Mazda 626 V (199) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 188 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Patrząc na wskaźnik temperatury można sądzić, że silnik szybko się nagrzewa, ale ciepłe powietrze napełnia kabinę z pewnym opóźnieniem. Panel sterowania nawiewem nie budzi mojego zaufania, pokrętła mają jakby luz, pokrętło prędkości dmuchawy trochę za małe, od 3-ej prędkości głośno, padnięte podświetlenie (kurcze w GD miałem to samo-to chyba standard w mazdach). Ogólnie jednak wszystko sprawne: grzeje i chłodzi, więc jest dobrze. Szyby lubią...
~tosman@tlen.pl
Sedan 2.0 115KM 85kW
Ogrzewanie w zimie wydajne - "pełna moc" po ok. 4-5 minut od zimnego rozruchu. Rodzaj nawiewu (szyba, wnętrze, nogi i kombinacje) ustawiany sekwencyjnie (klimatronic). Nieco irytuje konieczność załączenia nawiewu wyłącznie na przednią szybę oddzielnym przyciskiem, który automatycznie włącza klimatyzację, którą można ew. w następnym ruchu wyłączyć przyciskiem klimatyzacji. Ogrzewanie szyby tylnej i lusterek wydajne.
~TheMichcio
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Wentylator na I-wszym biegu nic nie da rady zrobić, trzeba włączyc II bieg a wtedy przypomina misię jak moja mama odkurzała dom starym odkurzaczem firmy ZELMER albo PREDOM już nie pamiętam.W zimie szybko jest ciepło a wlecie chłodno-jesli działa klima, bo u mnie po zimie nawet się nie odzywa.Wentylacja jak w bloku-wymuszona-wszystkie uszczelki ok a i tak śfiszczy i gwiżdże niewiadomo skąd.
~youtobe
Sedan 2.0 115KM 85kW
Hmm tutaj tak ogrewanie super krótka chwila i cieplutko latem klimka chodzi bez zarzutu 0.3 wiecej spije i jest git aczkolwiek wyprzedzanko na włączonej AC niestety redukcja> jest odczuwalne przymulenie hehe a teraz wada i prawdopodobnie we wszystkich mazdach 626 tak jest a jesli nie to nie uwieżę jezdziłem 4 gf-kami i ten sam problem parujące szyby wymieniałem filtry kabinowe i po roku znowu-masakra
~Artur G.
Sedan 2.0 136KM 100kW
Klima działa bardzo dobrze. Sąsiadka w scenicu najpierw musi okna pootwierać, dopiero potem załącza chłodzenie. Tutaj w lecie nie dotykam przycisków szyb. W zimie całkiem nieźle, ale mam delikatnie rozczłonkowaną obudowę nagrzewnicy - gdyby była ok, byłoby na pewno jeszcze lepiej. Przez uszczelki nic nie dmucha. Jest deliktny nawiew na nogi pasażerów z tyłu.
~widiath
Sedan 2.0 115KM 85kW
Ogrzewanie OK, nie jest doskonałe - nadmuch szyby mógłby być mocniejszy. Klimatyzacja chłodzi, ale mogła by być wydajniejsza (manual), nie wiem jak w wersjach z Climatronikiem. Standardem są dziurki w rurkach pod maską, utleniają się w miejscach styku z opaską, przez co czynnik lubi sobie \"wyparować\". Ale wizyta + operacja u dobrego fachowca powinna załatwić sprawę.
~widiath
~Igson
Hatchback 2.0 115KM 85kW
W 22 letnim modelu ciężko o subiektywną opinię w tej kwestii, klima powyżej 25 stopni jest mniej wydajna niż otwarte okna, jest też w aucie dość duszno, ale tu pewnie czeka mnie naprawa w tej kwestii, szczególnie z racji metalicznego cykania przy jej uruchomieniu, więc sama opinia ulegnie podejrzewam rewizytacji.
~maarco
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Klima chodzi bez zastrzeżeń!! Dwie funkcje zwykła i ECO!! Jedyny mankament to przy włączeniu klimy na 4 poziom albo jednocześnie włączenie podgrzewania przedniej i tylnej szyby jest trochę głośna ale da się to wytrzymać!! Szybko się nagrzewa więc można zmniejszyć na mniejszą intensywność nagrzewania- a tu mruczy cichutko!!
~Daniel
Hatchback 2.0 DITD 90KM 66kW
Polecam wersje bez klimatroniku gdyz nie daje rady (wiem bo taka jezdzilem) moja nie posiadala kilatroniku a zwykle pokretla. Jak to w dieslu musi troche przejechac zeby sie zagrzal ale bez przesady :) Jak sie zagrzeje to w aucie jest goraco. Co do klily to jak jeszcze dzialala to tez fajnie chlodzila.