Lista ocen Mazda 626 V Sedan (59) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tosman@tlen.pl
Sedan 2.0 115KM 85kW
Ogrzewanie w zimie wydajne - "pełna moc" po ok. 4-5 minut od zimnego rozruchu. Rodzaj nawiewu (szyba, wnętrze, nogi i kombinacje) ustawiany sekwencyjnie (klimatronic). Nieco irytuje konieczność załączenia nawiewu wyłącznie na przednią szybę oddzielnym przyciskiem, który automatycznie włącza klimatyzację, którą można ew. w następnym ruchu wyłączyć przyciskiem klimatyzacji. Ogrzewanie szyby tylnej i lusterek wydajne.
~youtobe
Sedan 2.0 115KM 85kW
Hmm tutaj tak ogrewanie super krótka chwila i cieplutko latem klimka chodzi bez zarzutu 0.3 wiecej spije i jest git aczkolwiek wyprzedzanko na włączonej AC niestety redukcja> jest odczuwalne przymulenie hehe a teraz wada i prawdopodobnie we wszystkich mazdach 626 tak jest a jesli nie to nie uwieżę jezdziłem 4 gf-kami i ten sam problem parujące szyby wymieniałem filtry kabinowe i po roku znowu-masakra
~Artur G.
Sedan 2.0 136KM 100kW
Klima działa bardzo dobrze. Sąsiadka w scenicu najpierw musi okna pootwierać, dopiero potem załącza chłodzenie. Tutaj w lecie nie dotykam przycisków szyb. W zimie całkiem nieźle, ale mam delikatnie rozczłonkowaną obudowę nagrzewnicy - gdyby była ok, byłoby na pewno jeszcze lepiej. Przez uszczelki nic nie dmucha. Jest deliktny nawiew na nogi pasażerów z tyłu.
~widiath
Sedan 2.0 115KM 85kW
Ogrzewanie OK, nie jest doskonałe - nadmuch szyby mógłby być mocniejszy. Klimatyzacja chłodzi, ale mogła by być wydajniejsza (manual), nie wiem jak w wersjach z Climatronikiem. Standardem są dziurki w rurkach pod maską, utleniają się w miejscach styku z opaską, przez co czynnik lubi sobie \"wyparować\". Ale wizyta + operacja u dobrego fachowca powinna załatwić sprawę.
~widiath
~Lukasz
Sedan 1.8 90KM 66kW
autko delikatnie się poci od środka w czasie deszczu ( para wodna na szybach) przy pełnym lub 4 osobowym składzie na pokładzie samochodu. W pozostałych przypadkach nie ma z tym problemu. Mysle ze tutaj mazda spisala się całkiem dobrze
~Broń Boże przed Mazdą
Sedan 2.0 115KM 85kW
Nawiew na szyby boczne jest chyba tylko po to, żeby kratka ładnie wyglądała. Jak jest zima to nie idzie się rozejrzeć na boki szyby parują albo zachodzą szronem. A co ciekawe żaden mechanik nie znalazł usterki więc to chyba typowe...
~Estwalk
Sedan 1.8 90KM 66kW
Tu mi akurat klima szfankuje - jak nabiłem gaz to po miesiącu go już nie było - teraz mam nabitą z czymś co pokaze gdzie jest wyciek. Ale jak klima działała przez miesiąc to chłodziła - całe szczęście w największe upały.
~marek
Sedan 2.0 TD 101KM 74kW
ogrzewanie spoko, natomiast wielki minus dla filtrów przeciwpyłkochych, nieregóralnie czyszczony lub wymieniany potrafi wkórwić niemiłosiernie gdy szyby parują jak szalone (jedyne wyjście to włączyć klimatyzację)
~tiestosclublife
Sedan 1.8 90KM 66kW
Nie spotkałem jeszcze w zimie tak potężnej \"grzałki\" - bomba już po kilku minutach , nawet przy - 25 stopniach mrozu !!! Nawiew optymalnie wykonany , powiew czuje się dosłownie wszędzie gdzie potrzeba !
Mazda 626 V Sedan