Ocena kierowcy - Mazda 626 V Sedan

Hajdes, 14 lat temu
Silnik 2.5 V6 167KM 123kW
Rok produkcji 2001
Mazda 626 V Sedan 2.5 V6 167KM 123kW 2000-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Odpowiednia moc i bezawaryjność ! (odpukać ;p)
Zawieszenie : przeguby
Jestem zadowolony z zakupu i bezawaryjności auta. Cieszy mnie moc, ekonomia tego auta, wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny.
przy jeździe zrównoważonej praca silnika cicha, jeśli chce się przyspieszyć przy wyższych obrotach słychać ten dźwięk v6 ;) silnik sprawuje się bez żadnych problemów gorąco polecam ten silnik Mazdy 2.5 V6 24v !
Skrzynia biegów automatyczna 4 biegowa sprawuje się bardzo dobrze. Nie szarpie, szybko redukuje biegi po tym jak się chce gwałtownie przyspieszyć i dodatkowo jest opcja wyłączenia 4 biegu przy czym chodzi na wyższych obrotach i szybciej przyspiesza. Nie mam do niej zastrzeżeń.
Ogólnie przydała by się kontrola trakcja. Jeżdżąc 6-tka na trakcji jeździ się sztywniej. Zawieszenie natomiast w 626 jest miękkie, oczywiście jest to wygodne lecz nie na Wrocławskie dziury i dla pasażerów. Wersje USA różnią się tym od Europejskich przynajmniej w Mazdach.
Z tym w samochodzie nie mam problemów zarówno przód jak i tył jest widoczny bez żadnych zastrzeżeń i nie mam problemów z parkowaniem wiec czujniki nie potrzebne ;)
klimatyzacja ręczna.. po załączeniu bardzo ładnie chłodzi auto. Ogrzewanie także bez zastrzeżeń.
W aucie jest sporo miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu jak i z tyłu. Jazda sprawia przyjemność a kłopotów ze zmieszczeniem się nie ma wręcz przeciwnie zostaje wolna przestrzeń. Z tyłu wygodnie i dużo miejsca.
Przy wyższych obrotach słychać że to nie jest rzędowa 4-ka ;p Miło czasem posłuchać jak chodzi ;)
Auto z instalacja LPG co daje ekonomie. Spalanie mnie bardzo satysfakcjonuje gdyż jest to silnik 2.5 więc dysponuje odpowiednia mocą.
Cena auta nie jest wysoka.. auto jak na 2002r się efektownie prezentuje.
Auto oprócz wymian oleju i podstawowych płynów nic więcej nie potrzebuje. Jedyne co to z zawieszenia przeguby gdyż przy skręcie lekko stukają już.
Auto oprócz wymian oleju i podstawowych płynów nic więcej nie potrzebuje.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 167KM 123kW [l/100km]

13,5