Lista ocen Mazda CX-3 Crossover (21) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dzieci Kapitana Klossa
Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW
Uleżała się i nic nie haczy. Natomiast lewarek chodzi za ciężko co wbrew opiniom nie ma nic wspólnego ze sportem. Skrzynia powinna mieć wyrażniejszy skok a lewarek powinien wchodzić lekko. Największy minus to jednak umiejscowienie wstecznego oraz jego wbijanie - skok jest tak niewyraźny, że nigdy nie wiadomo, czy jest 1, czy R (jedyne po czym poznajemy to obraz kamery i sygnał dźwiękowy, ale ten pojawia się zdecydowanie za późno). Zawracania w...
~Eri
Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW
To moje pierwsze auto z automatem i może nie będę obiektywny, ale dla mnie to REWELACJA ! Radzę wybrać konfigurację z automatem nawet kosztem uboższej wersji. Manetki przy kierownicy dają frajdę... Przycisk SPORT nie jest tylko bajerem, auto zupełnie inaczej reaguje w tym trybie... Genialnie jest też rozwiązany system i-Stop który reaguje w zależności od siły nacisku na hamulec.
~sebtur
Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW
Automat - to drugi gł. atut tego samochodu. Mam porównanie z automatem opla insigni ( jeżdżę na co dzień ) Tak więc w Cx-3 chodzi dużo sprawniej tzn. przełącza biegi płynniej i to odczuwalnie płynniej. W jeździe po mieście to sama przyjemność. Na jazdach próbnych ( dwóch ) przed zakupem jeździliśmy samochodem z manualną skrzynią - i tu czułem pewien niedosyt. Dlatego zdecydowanie polecam automat.
~kastomi
Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW
Miałem kilka lat przerwy w jeżdżeniu samochodem z automatem (poprzedni VW Passat B6 z DSG) i jestem pod dużym wrażeniem - aż dziw że jest to zwykły automat. Pracuje równo, nie szarpie, dobrze dobiera biegi, w trybie sport nie żyłuje silnika, ale daje duzą przyjemnośc z jazdy
~sti
Crossover 2.0 SKY-G i-ELOOP 150KM 110kW
Krotkie skoki, mechaniczna praca (odczuwalny klik przy wrzuceniu biegu), biegi zmienia się bardzo przyjemnie. Sprzęgło nie szarpie, co umożliwia płynną zmianę biegów, niemal jak w automacie.
~Zwobot
Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW
Działa sprawnie. Lubi zdecydowanego kierowcę - jedź spokojnie lub dynamicznie. Wówczas działa optymalnie. Jeśli brakuje Ci zdecydowania skrzynia twojej CX-3 potrzebuje też chwilę do namysłu.
~Michał
Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW
Kłopoty z wrzucaniem biegów - skrzynia manualna, szczególnie 1, czasami trzeba jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i wtedy zatrybi, irytuje to gdy trzeba zebrać się ze skrzyżowania a jedynka nie wchodzi od razu.
~Pedros77
Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW
Jak na pierwszy automat Mazdy jest OK. Niewiele podszarpuje i ogólnie należy uznać, że zmienia biegi płynnie. Jest przy tym dosyć szybka. W trybie sport mocno przeciąga obroty i silnik nieprzyjemnie wyje.
~Zamówiłem Energy
Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW
SB pracuje poprawnie, bez zarzutu, skoki są krótkie, praca bardzo dobra, choć nie tak dobra jak w VW Audi, ale w ich wozidłach SB ręczna to jednak niemiecka wizytówka.
Dziennik kosztów dla Mazda CX-3 Crossover
~wiesieko
Crossover 2.0 SKY-G i-ELOOP 150KM 110kW
Biegi wchodzą gładko, tylko do VI trzeba się przyzwyczaić. Trzeba sobie przypomnieć o odpowiednim ułożeniu dłoni na gałce zmiany biegów.
Mazda CX-3 Crossover