Ocena kierowcy - Mazda CX-3 Crossover

Silnik 2.0 SKY-G 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Mazda CX-3 Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : Silnik i automatyczna skrzynia biegów,
Autko piękne, zgrabne. Szczególnie podoba się mojej żonie. Ona jeździ nim na co dzień. Trzy tygodnie i przejechane ponad 1000 km. Ogólne wrażenia z jazdy doskonałe. Myślę, że w swojej klasie to najfajniejsze autko. A porównywałem z wieloma w tym m.in. z honda hrv, opel mokka, suzuki vitara, jeep renegate, fiat 500x i innymi. Czekałem z decyzją zakupu aż zobaczę z żoną na żywo nową toyotę chr co udało nam się Manufakturze w Łodzi - całkiem ładne auto ale rzeczywiście przestylizowane i silnik 1,2l - pozostawia niedosyt. Tak więc decyzja była w pełni świadoma.
Silnik 120 KM - wolnossący - to był jeden z głównych atutów decydujący o zakupie auta. Silnik i jego moc idealnie pasują do masy samochodu. autko jest całkiem zrywne. Żona jeździ w 90% po mieście. Pojechaliśmy z żoną na autostradę aby sprawdzić jak daje sobie radę - przy prędkości 140 km/h jest ciche prowadzi się b. dobrze, szybciej na razie nie próbowaliśmy ze względu na tzw dobre dotarcie.
Automat - to drugi gł. atut tego samochodu. Mam porównanie z automatem opla insigni ( jeżdżę na co dzień ) Tak więc w Cx-3 chodzi dużo sprawniej tzn. przełącza biegi płynniej i to odczuwalnie płynniej. W jeździe po mieście to sama przyjemność. Na jazdach próbnych ( dwóch ) przed zakupem jeździliśmy samochodem z manualną skrzynią - i tu czułem pewien niedosyt. Dlatego zdecydowanie polecam automat.
Odczucia też dobre - zawieszenie na nierównościach dobrze pracuje, jest cicho.
Z przodu ok. Może do tyło gorzej. Mamy czujniki wiec przy parkowaniu nie ma problemu.
Obsługa - bez zastrzeżeń. Jedynie co mi się nie podoba- brak podłokietnika. Można zamówić dodatkowo - to muszę koniecznie zrobić.
Jeszcze zbyt mało przejechanych km żeby coś konkretniej napisać. Ale jak na razie - ok.
Z przodu miejsca wystarczająco dla osób o wys. do 180 - 185 cm, fotele całkiem dobrze wyprofilowane. Miejsca z tyłu jak u większości podobnych aut niewiele - w sam raz dla dwójki dzieciaków.
Auto dobrze wyciszone.
Jak na razie jest naprawdę dobrze. Spalanie w mieście 7,3l ( Łódź ) tak wskazuje komputer. Dla mnie to rezultat b. dobry jak na tak duży silnik.
Jakość i wrażenia z jazdy adekwatne do ceny.
Zobaczymy.
Brak