Lista ocen Mazda CX-30 (92) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 145 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Filip B
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Od strony obsługi serwisowej jestem po pierwszej zmianie oleju na 3000km która wyszła mnie w ASO Voyager Poznań dokładnie tyle co w zwykłym warsztacie. Polecam oczywiście ASO. Zobaczymy jak wyjdzie pierwszy przegląd. Od strony spalania w cyklu mieszanym 8,5L, Autostrada 8L, Droga krajowa nawet poniżej 6L.
~Artur
Crossover 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
Cena samochodu robi tu swoje, ubezpieczenie nie jest tanie. Spalanie w cyklu mieszanym (50/50) to koło 7,8L/100km. Ceny opon czujników ciśnienia powierza i innych "drobiazgów" użytkowych do niskich nie należą, ale samochód nadrabiać powinien niezawodnością, o ile poprawili zabezpieczenia antykorozyjne.
~Miras
Crossover 2.0 Skyactiv-X 186KM 137kW
Samochodem naprawdę da się jeżdzić ekonomicznie. Spalanie poniżej 5 l/100 km jest możliwe, ale jeżdzimy wtedy delikatnie i raczej nie przekraczamy 90 km/h. U mnie średnie spalanie wiosna lato to 6,1 l/100 km, a w czasie zimy 6,8. Cena przegladu również do przyjęcia.
~Robert Waligórski
Crossover 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
Benzyna, więc spalanie około 7 litrów. To przy, normalnej, szybkiej i dynamicznej jeździe. Na trasie bez autostrad przy teście na oszczędność nie przekraczając 90 km/h na trasie 60km wyszło 4,4L/100km. Mój rekord. Skupiłem się na paliwie, gdyż na razie to jedyne koszty.
~Maks Faron
Crossover 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
przy bardzo delikatnej jeździe nawet bardzo oszczędny w spalaniu,jednak jazda trochę dynamiczniejsza natychmiast podnosi znacznie spalanie, ni jak się to ma do zapewnień Mazdy o rewolucyjności tego silnika i jego podobieństwie do diesli
~Tomasz Klimecki
Crossover 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
jestem mile zaskoczony ekonomika jazdy trasa Lututów -Kraków- 500 km i z powrotem średnie spalanie 4,7 l nie z komputera tylko od tankowania do tankowania super tj. diesel w benzynie pozdrawiam konstruktora
~Wysocki
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Cieszę się jazdą, jeżdżę dużo w dłuższe trasy i koszt przejazdu, pomimo ceny paliwa, nie jest wyższy niż koszt eksploatacji wcześniej posiadanych samochodów (Peugeot, Mitsubishi).
~Anna
Crossover 2.0 Skyactiv-X 186KM 137kW
Na razie podchodzę ostrożnie. Pali, moim zdaniem, mało i to obecnie wszystkie koszty, jakie ponoszę, ale pierwszy przegląd w ASO przed nami - zobaczymy, na ile gwiazdek zasłużycie.
~Wojtek
Crossover 2.0 Skyactiv-X 186KM 137kW
Spalanie po mieście w okolicy 8 litrów na trasie autostrada 130km/h ok. 6,2 - 6,5 litra. Przy spokojnej mieście za miastem ok. 5,5 do 5,9 litra
~Wojlag
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
przy cenach paliwa trudno mówić o niskich kosztach, ale notowane spalanie pozwala na trzymanie kosztów w ryzach. Nie mam jeże danych dot. kosztów przeglądu.