Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Bisclavret, 6 lat temu
Silnik 2.0 SKY-G 160KM 118kW
Rok produkcji 2017
Mazda CX-5 II SUV 2.0 SKY-G 160KM 118kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miło i komfortowo się jeździ, nawet po bardzo nierównych nawierzchniach.
Dobrze i wygodnie się nim jeździ. W 80% jeżdżę nim po mieście i jest ok. Robiłem też dłuższe trasy i jestem zadowolony z komfortu jazdy jakie oferuje to auto. Co do dynamiki to rzeczywiście w przypadku I i II biegu trzeba dać wyższe obroty (3500- 4000) aby auto żwawiej startowało ale poza tym auto jest dynamiczne i elastyczne. Średnio obroty silnika w jeździe po mieście nie przekraczają 2000- 2500 i to zupełnie wystarczy. Jak na razie średnie spalanie wypada 8.5 litra na setkę co jest moim zdaniem bardzo dobrym wynikiem. Nie jest to wyścigówka ale w porównaniu Hondą CRV czy Mitsubishi Outlander to bardzo żwawe a co najważniejsze ekonomiczne auto
Dla mnie bajka. Pięknie chodzi, wydaje ładny dźwięk, spalanie bardzo w porządku. Dynamika przy ruszaniu mogłaby być większa ale to raczej kwestia zestrojenia skrzyni biegów a nie silnika.
Precyzyjna, elastyczna, długie biegi tak, że można ciągnąć wysoko na danym biegu. I i II trochę zbyt mało dynamiczna, tak, że aby ruszyć żwawiej trzeba wyżej kręcić. Pozostałe biegi dobrze zestrojone tak, ze nie mam uwag. Dobrze się zbiera przy wyprzedzaniu. Tak naprawdę wg mnie jedyny mankament to rzeczywiście to, że brakuje dynamiki przy ruszaniu i trzeba to nadrabiać mocniejszym wdepnięciem pedału gazu.
Precyzyjny, kierownica reaguje przy najmniejszym dotknięciu. Zawsze wydawało mi się że Ford Focus jest ideałem pod tym względem ale nie ma startu do Mazdy.
Wygodny, cichy, doskonały zarówno do krótkich przejazdów jaki i do długich, czasochłonnych tras. W porównaniu z VW czy np: Fordem człowiek jest o wiele mniej zmęczony po długich przejazdach.
Wszystko pod ręką, czytelne i intuicyjne. W porównaniu ze Skodą brakuję trochę schowków, szczególnie tych mniejszych ale Skoda to ideał pod tym względem. Brakuje mi haczyków w bagażniku, gdzie mógłbym zaczepić torby z zakupami. Poza tym nie mam zastrzeżeń.
Wentylacja wydajna, tak samo klimatyzacja. Co do ogrzewania to wiem że działa bo czułem ciepłe podmuchy ale tak naprawdę nie było okazji jej przetestować.
Wystarczy, dużo miejsca. Kierowca jak i pasażer i pukają się łokciami podczas jazdy. Z tyłu wystarczająca ilość miejsca, wygodne siedziska, zarówno z przodu jak i z tyłu.
Cicho, naprawdę cicho. nie słychać szumu wiatru podczas szybszej jazdy. można spokojnie rozmawiać czy cicho słuchać muzyki. Nie polecam jednak jeździć, powyżej 60 km/h z otwartym oknem bo jednak hałas z opływającego lusterek powietrza przeszkadza (czego jednak nie słychać przy zamkniętym oknie)
Na razie tylko tankuje. Jest ok, spalanie na bardzo przyzwoitym poziomie.
Drogo ale rzeczywiście, jakość wykonania jest bardzo dobra. Wszystko dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, brak luzów w elementach.
Na chwilę obecną brak.
Na chwilę obecną brak.