Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Silnik 2.0 SKY-G 160KM 118kW
Rok produkcji 2017
Mazda CX-5 II SUV 2.0 SKY-G 160KM 118kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Inne : głośna praca sprzęgła
Gdyba nie głośna praca sprzęgła i skrzyni na niskich biegach, to napisałbym że polecam ten samochód. Ale niestety nie mogę tego zrobić :-(
na razie bez uwag, ponieważ przesiadłem się z diesla trochę trudno było mi się przyzwyczaić do charakterystyki pracy silnika benzynowego. no cóż teraz trzeba trochę spokojniej jeździć.
Dla mnie trochę słabo. 1 i 2 bieg słychać jak się przekłada. ponadto przy wysprzęglaniu na niskich biegach i parkowaniu na pół-sprzęgle występuje głośna praca sprzęgła - słychać jak się wysprzęgla. Mi to osobiście przeszkadza - ale po wizycie w serwisie i jeździe próbnej innym modelem muszę niestety stwierdzić że "te typy tak mają"
bez uwag. dobrze trzyma się w zakrętach
bez uwag
może być
dla mnie ok
podgrzewane wycieraczki, kierownica i siedzenia dla mnie idealna sprawa
przy 185 cm wzrostu ukształtowanie siedzenia wydaje się jakby było projektowane dla Azjatów.
bez uwag
miasto ok. 9l przy spokojnej jeździe - jeśli trzeba trochę powyprzedzać w warszawie 10l min, poza miastem ok. 7l autostrada przy 120 km/h 8l. - przy 140 km/h 9-9,5, powyżej łyka jak wariat W tym momencie ma średnią ok 8l. / 100 km
Ponieważ nie podoba mi się praca skrzyni i sprzęgła jak psiałem powyżej cena 133 tyś muszę stwierdzić że przepłaciłem
tak jak posłem powyżej, pomimo stwierdzenia serwisu że te typy tak mają, uważam że głośna praca sprzęgła jest jednak usterką
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKY-G 160KM 118kW [l/100km]