Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Vloper, 4 lata temu
Silnik 2.0 SKY-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2018
Mazda CX-5 II SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : auto prowadzi się pewnie i komfort podróży jest zadowalający.
Inne : brak na ten moment (po roku użytkowania)
Auto spełnia moje oczekiwania wybrany spośród: Skoda Kodiaq/karoq, Hyindai Tuscon, Peugeot 3008/5008, Mitsubishi Outlander, Nissan X-trail, Subaru Forester. celowałem w rozsądną cenę i rozsądny silnik benzynowy (byle nie małolitrażowa kosiarka) adekwatny też do masy auta. Dodatki takie jak: napęd 4x4 czy automat były drugorzędne. Wszystkie inne wodotryski poza oczywistymi (występującymi powszechnie takimi jak climatronik) były na trzecim planie. w ostatniej rozgrywce była Mazda i Subaru. Ostatecznie padło na Mazdę i jestem zadowolony. Ale obcowanie z nią dłuższe obnażyło jakieś wady co pewnie miałoby miejsce z innymi autami.
Silnik jest bardzo dobry i szkoda że nie ma turbinki :/ Skoda Kodiaq 2.0 l. to jest to ale cena mnie zmiażdżyła... (po spersonalizowanym doposażeniu golas - bez przesady) Nie wiem dlaczego Mazda nie zdecydowała się na turbinę. Czasami na trasie jednak żwawości brakuje
choć nie jest to automat, to manual Mazdy jest przyjemny w użytkowaniu! Dla mnie jest na 5. koszt dopłaty do automatu mnie zniechęcił - w mojej ocenie za drogo Japończycy sobie liczą.
na chwilę obecną mam pozytywne wrażenia. samochód dobrze się prowadzi.
Daję trójkę bo ciężko coś wychwalać po roku użytkowania. W przypadku skorupy trzeba będzie poczekać jeszcze kolejna 2 może 3 lata... Na chwilę obecną pojawiły mi się 3 odpryski, które trzeba było zabezpieczyć. Fakt warstwa lakieru jest bardzo cienka poniżej 100. Jednak czy to przez to te odpryski... jak inni twierdzą? Na naszych drogach jest syf - pełno kamieni. W przedniej szybie mam pełno odprysków i już jeden nadawał się do klejenia. W poprzednich moich autach też były odpryski: Ford, Honda, Opel.
widoczność jest spoko. Lusterka są wystarczająco duże. Kamera robi robotę i czujniki. w poprzednich dwóch autach nie widziałem maski z przodu ale mam wyczucie zderzaka. w Maździe maskę widać więc dla niektórych to może być dodatkowy +
wszytko jest na swoim miejscu. regulacja systemu multimedialnego przyjazna ale mam dwie uwagi: wolałbym USB połączone z systemem multimedialnym nie w schowku podłokietnika ale w dolnej części środkowego kokpitu (tam gdzie przewidziano gniazdko zasilające), SD może być w schowku podłokietnika. Druga sprawa, panel sterowania nawiewem/klimatyzacją - za nisko koliduje z drążkiem skrzyni biegów, panel powinien być z 5 - 7 cm wyżej a sygnalizacja zapięcia pasów i podgrzewanie siedzeń niżej (zamiana miejscami). Setem multimedialny trochę archaiczny... to że CarPlay czy AndroidAuto pojawił się w ofercie Mazdy dopiero po I kwartale 2019 to wtopa dla marki. A to że od klientów którzy kupili Mazdę II przed pojawieniem się tej funkcjonalności każą płacić to wstyd... Ja się szarpnąłem i jestem zadowolony CarPlay zadowolony jestem ale AndroidAuto jakby słaby dopracowany ale to może nie wina Mazdy tylko Androida siermiężny jest w użytkowaniu.
benzyniak więc daje radę szybko się nagrzewa. klimatyzacja też jest wydajna. W porównaniu z S-Max czy nawet C-Max (posiadałem), Mazda wymiata. 26 lipca 2019 było 38 na termometrze i w aucie dość szybko zrobiło się przyjemnie a stał na parkingu patelni.
jest komfortowo dla 4 osób. 5 - no w końcu to SUV klasy C więc: fotele pasażera i kierowcy trochę za płytkie. 5 osoba? nie będzie to przestrzeń pełnowymiarowa jak w Peugeot 5008 czy użytkowanym prze zemnie poprzednio S-Max. rodzina moja to 2+2 i nie planuję więcej - auto spełnia moje oczekiwania.
jestem zasadniczo zadowolony jednak powyżej 140/150 km/h albo przy redukcji aby wkręcić na obroty w celu "wykrzesania dynamiki" jest głośno. Co do dużej prędkości powyżej 150 km/h - w końcu to SUV i inaczej będzie niż w sedanie (głośniej) no i nie jest to auto z półki luksusowych, aspiruje do premium ponoć...
za krótko użytkuję aby coś napisać. Obecnie nie mam kosztów ponad te wynikające z eksploatacji: koszty serwisu w ASO, benzyna - spalanie na przyzwoitym poziomie średnia do wyjechania z salonu 8,2 l/100 km jak bym miał lżejszą nogę to pewnie zszedłbym do 7,5...
uważam że marka ma renomę i odzwierciedla to mój egzemplarz. w perspektywie czasu mechaniki się nie obawiam. Jedynie zastanawia mnie jak czas posunie skorupę. Czy ruda będzie brylować? co powszechna opinia budzi obawy... Zobaczymy.
mechanizm lusterek bocznych - u mnie ten problem się pojawił w obydwu. Podczas pierwszego przeglądu wymieniono w ramach gwarancji. Wieszający się soft Mazda MZD. Podczas pierwszego przeglądu zaktualizowany, już się nie wiesza.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKY-G 165KM 121kW [l/100km]