Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Walis, 6 lat temu
Silnik 2.5 SKY-G 194KM 143kW
Rok produkcji 2017
Mazda CX-5 II SUV 2.5 SKY-G 194KM 143kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Szybka reakcja na zmianę nawierzchni ze śniegu na asfalt daje pewność prowadzenia
Fajne auto rodzinę dla młodej rodziny.Silnik pracuję cicho. Komfort jazdy w porównaniu​ do forda s max 2007 i Volvo V40 2014 (takie auta miałem i z takimi mogę porównać) na plus. Skrzynia biegów trochę za wolną w stosunku do silnika do normalnej jazdy jest ok,natomiast podczas wyprzedzania trzeba konkretne operować gazem (auto ma moc ale mam wrażenie że skrzynia potrzebuje mocniejszego impulsu do reakcji). Auto użytkuje w zimie dlatego śmiało mogę stwierdzić iż układ ogrzewania, jak i układ napędowy , (prowadzenie auta po lekko ośnieżonej drodze)to mocne atuty Mazdy.
Moim zdaniem fajnie mieć te świadomość że ma się konkretny silnik zamiast wynalazków typu 1.2itp.. 2.5 litra prawie 200KM. Powinno zadowolić większość użytkowników, pod warunkiem że potrafią się pogodzić z brakiem Turbo .Spalanie na poziomie 9.5litra przy użytkowaniu auta 70/30( miasto/autostrada) uważam za dobre
Gdyby nie czas reakcji było by super.(mimo tylko 6 przełożeń)
Spisuje się ok,adekwatnie do gabarytów i przeznaczenia pojazdu.AWD działa bez prawidłowo,podobnie jak odłączanie 2 cylindrów przy mniej wysilonej jeździe.
To rzecz gustu, osobiście auto mi się bardzo podoba zewnętrzne elementy wydajna się dobrze spasowanie ,fajna sprawa są progi i nadkola częściowo pokryte plastikiem( nadaje autu trochę poważniejszy wygląd się napewno w jakimś stopniu zabezpiecza te miejsca przed drobnymi kamieniami np. spod kół, które uszkodzić karoserię w tych newralgicznych miejscach
Niestety brakuje kamery360 stopni ,poza tym lusterka zewnętrzne spore czujniki martwego pola spełniają swoją rolę ,podobnie jak asystent cofania.
Brak jakich kolejek zastrzeżeń, wszystko​wydaje się być na swoim miejscu, intuicyjnie rozmieszczone.
Tak jak pisałem auto odebrałem zimą ogrzewanie siedzeń jaki i kierownicy działa szybko klimatyzacja jest cicha(wentylator) i mam nadzieję że tak pozostanie
W moim wypadku (2+1+ pies ) miejsca bardzo dużo . Wyjazd na urlop nie powinien sprawić większych problemy
Jest dobrze ,auto jest ciche do prędkości 160Km/h ,podczas ostrej redukcji biegu np przy wyprzedzaniu silnik wchodzi na wysokie obroty i to słychać ale generalnie jest ok
Auto jest w moim posiadaniu 3 miesiące , puki co jedyne koszta jakie poniosłem to wymiana oleju po dotarciu silnika (to dobrowolny zabieg zalecany przez producenta ale nie konieczny w celu utrzymania gwarancji) spalanie jest na poziomie 9.5/100 wydaje się być uczciwe
Jest to nowy model, wnętrze sprawia wrażenie dobrze złożonego nic nie trzeszczy, cieszy oko, materiały w środku są naprawdę dobrej jakości zdecydowanie lepiej niż u konkurencji, co mam nadzieję przełoży się cenę przy sprzedaży auta
Usterek brak. Wszystko działa !!
Niema i niech tak zostanie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 SKY-G 194KM 143kW [l/100km]

8,7