Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Daniel, 4 lata temu
Silnik 2.2 SKYACTIV-D 184KM 135kW
Rok produkcji 2019
Mazda CX-5 II SUV 2.2 SKYACTIV-D 184KM 135kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Dla mnie ten silnik jest fantastyczny, potrafi być naprawdę oszczędny, ale jak trzeba to ma wystarczające kopnięcie:)
Ja jestem generalnie zadowolony. Każdy pewnie będzie miał jakieś swoje uwagi, też je mam, ale jak pisałem poniżej, w każdym aucie coś znajdziemy co nas irytuje, przeszkadza i co nie działa tak jak byśmy chcieli. Jasne, że mazda powinna popracować nad pewnymi drobiazgami - lepsza jakość kamer, kierunki ledowe, podłokietnik. Jednak dla mnie nie są to mankamenty dyskwalifikujące to auto. Generalnie polecam:)
Cichy, sprawny. Ja tutaj nie mam się czego czepiać
Pracuje przyzwoicie, choć czuć przełożenia i często odnoszę wrażenie, że skrzynia musi zastanowić się nim zmieni bieg, zwłaszcza jak nagle wciśniemy gaz.
Nie mam uwag. Dla mnie jest bardzo dobrze, tylko te seryjne opony są do niczego. Już wiem, że po wymianie opon na klasę premium auto prowadzi się lepiej i jest ciszej
Cóż, ludzie narzekają na lakier, blachy itp. Fakt, że mazda ma bardzo "cienki" lakier. Ja cały przód okleiłem folią i jest ok. ale... tak samo okleił bym autko klasy premium gdzie warstwa lakieru jest znacznie grubsza (mercedes, bmw czy audi)
Widoczność dla mnie wystarczająca. To co mnie czasami drażni to lusterka, które w/g mnie są przesunięte za bardzo do tyłu.
W zasadzie wszystko jest pod ręką. Mi nie przeszkadza to, że w czasie jazdy ekran obsługujemy tylko z pokrętła, kwestia przyzwyczajenia. Fakt podłokietnik mógłby być dłuższy
Grzeje, chłodzi, działa jak należy:)
Miejsca jest wystarczająco jak dla mnie, jest wygodnie i komfortowo, ale.... siedziska foteli mogły by być troszkę szersze - takie moje subiektywne odczucie
Tu jest bardzo dobrze. Głośniej robi się przy naprawdę dużych prędkościach powyżej 150km/h. Na dziurawych i łatanych drogach zawieszenie daje o sobie znać, ale to chyba kwestia jego twardości, które jest raczej zaletą niż wadą
Póki co jedynym kosztem jest paliwo, a uto pozytywnie mnie zaskoczyło ponieważ osiągnięcie spalania na poziomie 6l nie stanowi karkołomnego zadania:)
Za wersjię maksymalnie wypasioną płacimy około 180tys. Ja uważam, że to auto jest w 100% wart tej ceny. Każdy, w każdym aucie znajdzie jakieś mankamenty czy niedogodności, nawet w autach klasy premium można by coś zmienić "pod siebie", a kosztują one znacznie więcej.
w chwili obecnej brak, zobaczymy co dalej
na szczęście brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 SKYACTIV-D 184KM 135kW [l/100km]