Lista ocen Mazda CX-7 (49) - Ergonomia

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bary@rowery.wroc.pl
SUV 2.3 258KM 190kW
Jak dla mnie po mistrzowsku.Wspaniala, mala,poreczna,ergonomiczna do szpiku kości kierownica z obsluga radia i tempomatem,idealna grubosc kiery. Wszystko pod ręką,skrzynia biegow w idealnym miejscu i na idealnej wysokosci,intuicyjnie odnajduję dzwignie zmiany biegow,wieczorem ułatwia mi to przyjemne delikatne swiatlo rzucone z błękitnej diody zamontowanej w podsufitce-genialne!!!wyswietlacz radia,klimy w idealnym miejsu-rzut oka i wszystko...
~Ozyrys4@hotmail.com
SUV 2.3 258KM 190kW
Niestety dwa duże minusy: 1- brak regulacji kolumny kierownicy w płaszczyźnie poziomej ( tylko góra-dół) 2 - podłokietnik bez możliwości przesuwu w poziomie. Akurat w moim przypadku ( dosyć krótkie ręce i wzrost raczej nie koszykarza) to całkiem znaczący problem ze znalezieniem takiej pozycji za kółkiem aby wygodnie operować kierownicą jedną ręką i dać odpocząć drugiej na podłokietniku. Jakoś sobie poradziłem ale dla mnie do wygody z innych...
~moran502 malpa wp.pl
SUV 2.3 258KM 190kW
Bardzo dobry dostęp kierowcy do wszystkich urządzeń, pokrętęł, przycisków. Nie uważam (tak jak w poprzednich opiniach) aby to auto było dla małych Japończyków. Siedziska są wystarczające. Głową sufitu nie zachaczam. (mam 190cm) Myślę że nawet na jakichś wertepach też nie będę bił głową w sufit. Audio BOSE tak jak w Porsche,Maybachu cyz Maserati poprostu sala koncertowa. Gosniki rewelacyjnej jakosci.
~kontakt@bogdan3.gigabox.pl
SUV 2.3 258KM 190kW
No i tutaj zaczynają się kłopoty. Niby wszystko jest OK, ale tylko i wyłącznie z miejsca kierowcy. Gorzej jeśli chodzi o pasażerów a w szczególności przód z prawej strony kirowcy. Siedziska powinny byc odrobinę dłuższe. Siedzenie przedniego pasażera powinno być niższe lub mieć regulację wysokości. Jeśli ktoś ma więcej jak 180cm, niech lepeij nie zajmuje tego miejsca.
~Kaarol
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
przeciętna, guziczki takie co dobrze byłoby mieć pod ręką trzeba szukać w menu komputera który obsługuje się z kierownicy ale już na przykład ustawianie zegarka ma oddzielne guziczki na konsoli centralnej, jest tez oddzielny guziczek do zmiany zegarka z 12 na 24h ogólnie dużo przycisków niechlujnie porozrzucanych po całym samochodzie
~mk
SUV 2.3 258KM 190kW
Rozmieszczenie przycisków logiczne. Łatwość obsługi gwarantowana - wszystko w zasięgu ręki. Jakość materiałów i spasowanie - na najwyższym poziomie. Minus za zbyt mały wyświetlacz komputera pokładowego (w miejscu zegarka?!) i wspólny wyświetlacz temperatury wewnętrznej i zewnętrznej z oddzielnym przyciskiem do odczytu temperatury zew.
~kenwo@o2.pl
SUV 2.3 258KM 190kW
Tutaj niema za bardzo do czego się przyczepić, rozmieszczenie przycisków , sterowanie z kierownicy jest ok , dziwne rozwiązanie to umieszczenie przycisku ?AMB? O_o? dziwna sprawa i prawdopodobnie pomysł niezbyt zrównoważonego projektanta. Dopiero po naciśnięciu tego przycisku na wyświetlaczu pojawi nam się temperatura zewnętrzna .
~Tofikkiller
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Jestem w pełni zadowolony. Ilość schowków jest dobra. Przemyślana i bez przesadnych miejsc na zbieranie śmieci. Dodatkowe uchwyty w bagażniku są bardzo przydatne by zablokować bagaż. I so fix standard. Miejsce z przodu dla mnie 1.86m sporo i jak maksymalnie odsunąć fotel ... ledwie dosięgam do pedałów.
~Zicu
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Na początku wkurzałem się że podłokietnik jest tak cofnięty. Teraz twierdzę że japońce celowo to zrobili żeby trzymać obydwie ręce na kierownicy. Mam inne auta (niemieckie) i tam zawsze podłokietnik jest używany co powoduje że czasem trzeba szybko chwycić za koło kierownicy.

Usterki Mazda CX-7

Mazda CX-7 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jarek456
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Dużo przycisków. Na początku ich ilość może lekko przytłaczać. Ale szybko można się że wszystkim oswoić i przyzwyczaić. Po niedługim czasie, obsługa jest intuicyjna. A wszystko jest pod ręką. Szczególnie przy wielofunkcyjnej kierownicy.