Lista ocen Mazda CX-7 (39) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz W (www.wasylyszyn.com)
SUV 2.3 258KM 190kW
Sluchajcie, tydzien temu mialem wypadek. Samochod jest do kasacji. Na skrzyzowaniu dwoch duzych warszawkich ulic koles z poludnia Polski, chyba nie za bardzo obyty w temacie czym sie rozni warszawska ulica od drogi zwirowej w jego rodzimej miejscowosci postanowil skrecoc w lewo. Tylko ze na jego drodze bylem ja, jadacy spokojnie na zielonym swietle. Z samochodow nic nie zostalo. Kiedy wysiadlem z samochodu wydawalo mi sie ze nic mi sie nie...
~Lechu 7
SUV 2.3 258KM 190kW
Jak wyżej - 1. poduszki tylnego mostu 5600zł 2. Koło dwumasowe + sprzęgło 3600 zł 3. Wada konstrukcyjna samochodu - piasty tylnych kół wsadzone od Mazdy 3 i 6 jakaś pomyłka. Zamawiam piasty do Mazdy 3 i pasują do samochodu który waży 1840kg i ma tylny napęd - zamienniki wytrzymują około 50tyś km i trzeba zmieniać, chyba że kupisz Firmy Optimal produkowane w Polsce to pojeździsz z 80 tyś kilometrów Jeszcze jeden słaby punkt - hamulec...
~Kaarol
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Może miałem pechowy egzemplarz ale uważam ze jest źle bo usterki się powtarzają i wiem ze jest to problem w prawie wszystkich dieslach mazdy, kiedy łańcuch rozciągną się drugi raz po 25 miesiącach i przejechanych ok 70000km to serwis powiedział ze to nie ich problem bo gwarancja skończyła się miesiąc temu, nie ładnie.
~MMMM
SUV 2.3 258KM 190kW
Dwie awarie silnika (rozpadł się cylinder w tłoku nr 2), dwukrotna wymiana rozrządu, oleje, sonda lambda, alternator. Części do tego auta nie są tanie. Podliczając, wydaliśmy na naprawy tego auta dwukrotność jego ceny.
~Bartosz
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Wymiana pokrzywionych tarcz 2x na gwarancji, zapchany dpf, stuki w zawieszeniu na dziurach, awaria sprzęgła prz 11 i 113 tys km oraz totalny rozpad skrzyni biegów
~tea4u
SUV 2.3 258KM 190kW
Czytajac uwagi poprzednikow ,pojawial sie problem z hamulcami,mam przejechane 40tys i chyba szczescie bo jak narazie hamulce jak zyleta.
~Krzysztof-Bielsko
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Na razie nie stwierdzono, mimo iż uzytkuje Diesla po mieście nie mam problemów z filtrem cząstek stałych :) ... wystarczy odpowiednio używać samochodu
~Michał Bytom
SUV 2.3 258KM 190kW
Przy przebiegu 3000km i po kolejnych 5000km spalone tarcze nie z winy kałuży itp.HAMULCE SĄ ZA SŁABE do takiej mocy i wagi auta.
~moran502 malpa wp.pl
SUV 2.3 258KM 190kW
Na razie nic. I tak trzymać. Chętnie poznam w innych opiniach gdzie jest pięta Achilesowa Mazdy cx-7.A może nie ma.
~tv2000@poczta.onet.pl
SUV 2.3 258KM 190kW
nie spodziewam się w ciągu najbliższych 5-7 lat, to mazda prosto z Hiroszimy (no może nie tak prosto bo przez Kalifornię)