Lista ocen Mazda CX-7 (61) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof-Bielsko
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Na szczęście nie jest miękki !!! Nie mieści mi sie w głowie jak można go negować, to nie jest limuzyna ! Układ zawieszenia jest sztywno zestrojony co daje możliwość samochodowi z prześwitem ponad 20cm pokonywanie zakrętów z naprawde dużymi prędkościami. Również dzieki sztywności nasze polskie dziury nie zrobią na nim śladu. Mimo sztywności jest komfortowo, wystarczy zrobić trasę rzędu 1tys km to będziemy mieli jasność. Ja taką zrobiłem nie...
~Piotrek
SUV 2.3 258KM 190kW
To jest to, co odróżnia in plus tę Mazdę od innych suvów w tej klasie cenowej. To jest auto sportowe na dużych kołach i z dużym prześwitem. Czuć to zwłaszcza gdy zaczniemy kręcić kierownicą. Mam oprócz tego nowego X-Traila i te same zakręty w Maździe mogę pokonać o niebo szybciej. Napęd 4x4 jest na tyle przyzwoity, że jeszcze się w śniegu nie zakopałem, a bywało głęboko.
~Lechu 7
SUV 2.3 258KM 190kW
Dla mnie to jest samochód sportowy, zawieszenie sztywne, w zakręty wschodzi się przy 120km/h i nawet go nie bujnie. Trochę gorzej już na dołkach, czasami coś stuknie w lewym lub prawym kole z przodu a odpowiedzialne za to są górne mocowania amortyzatorów - taka drobna wada konstrukcyjna, ale w niczym nie pszeszkadz
~mk
SUV 2.3 258KM 190kW
Największe zaskoczenie pozytywne. Doskonała trakcja (także na mokrym , czy na śniegu), dołaczanie tylnej osi niewyczuwalne. Świetne zachowanie na zakrętach - przechyły mniejsze niż w Lagunie niższej o 20 cm. Wspomaganie kierownicy (zależne od prędkości) dobrane optymalnie. Zawieszenie zestrojone sztywno, ale bez przesady.
~Ozyrys4@hotmail.com
SUV 2.3 258KM 190kW
Osobiście lubie twarde zawieszenia i CX7 daje mi właśnie to co lubie - z resztą przy tej mocy silnika inne zawieszenie było by zabójstwem. Wielowahaczowa tylnia oś i gruba guma (w standardzie 60)poprawia komfort jazdy natomiast jeżeli ktoś sie lubi bujać na wybojach to polecam bardziej hydropneumatyki w VW lub Porche.
~Robert
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Jednym bedzie pasowac innym nie ,generalnie jest twardo nawet 19 calowe kola z oponami 255/50 nie gwarantuja komfortowej jazdy ,może to kwestja wersji Sport. za to zakrety można sie zdziwić ze auto tak wysokie nie ustepuje autom osobowym osadzonym znacznie nizej. Jadąc czuć każda nierównisc drogi.
~zetor7
SUV 2.3 258KM 190kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi i może nawet lepiej niż moja poprzednia Alfa Romeo 156, która seryjnie miała dwu-wachaczowe zawieszenie z przodu. Lecz dobre warunki jezdne wpływają na komfort jazdy. Uważam że Mazda CX7 jest zdecydowanie za sztywna. Podobno po lifcie zamontowano miększe amortyzatory
~tea4u
SUV 2.3 258KM 190kW
Auto zestrojone dosc twardo dzieki temu prowadzi sie jak po sznurku ,zadnych przechylow w zakretach do tego te duze kola w polaczeniu ze sztywnoscia daja olbrzymi komfort poddczas jazdy po naszym dziurawym asfalcie.Zima nie ma najmniejszych problemow z jazda po sniegu pod warunkiem ,ze masz zimowe opony.
~LUKTYR
SUV 2.3 244KM 179kW
Zanim zdecydowałem się na CX7 testowałem Citroena C-Crosser ,Hondę CRV ,Toyotę RAV 4,Opel ANTARA ,SUZUKI GRAND VITARA i muszę jednoznacznie stwierdzić że Mazda ma najlepsze trzymanie w ciasnych zakrętach.Zawieszenie jest naprawdę komfortowe.Brak jest jakichkolwiek odgłosów pracy zawieszenia.
~Tofikkiller
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Przejechałem 3k km. I na razie jest miodzio. Pewnie. Umiarkowanie twardo. Cicho i stanowczo. Nic się nie wyrywa. Nie ma stukania i puków. Dopiero zimowiska dają delikatny szum do kabiny ale jest to wytłumaczy dźwięk. Jak dla mnie. Mazda 6 Kombi była głośniejsze w tym aspekcie