Ocena kierowcy - Mazda CX-7 SUV Facelifting

tk, 13 lat temu
Silnik 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW
Rok produkcji 2010
Mazda CX-7 SUV Facelifting 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Niestety moje zaskoczenia były jedynie negatywne.
Przeniesienie napędu : Szarpanie przy ruszaniu
Podstawową i bardzo uciążliwą wadą auta jest szarpanie przy ruszaniu. Praktycznie niemożliwe jest płynne ruszenie z miejsca. Przy wolnym ruszaniu trzeba z wielkim wyczuciem operować sprzęgłem i gazem. Przy próbie szybszego ruszenia np. w sytuacjach awaryjnych niemożliwe jest płynne ruszenie bez bardzo wyraźnego szarpnięcia. Mam 45 lat, miałem przynajmniej 10 samochodów i przejechałem kilkaset tysięcy kilometrów. Kupiłem najdroższy samochód jaki dotychczas miałem i jestem najbardziej rozczarowany.
Producent podaje zupełnie nieprawdziwe dane o spalaniu. Przy bardzo spokojnej jeździe poza miastem niemożliwe jest uzyskanie spalania poniżej 12 l/100 km, w mieście 17 l/100km. Osiągi te zdecydowanie odbiegają od danych prezentowanych w katalogu.
Po wydaniu 160 tys. zł zamiast cieszyć się nowym autem cały czas odczuwam dyskomfort związany z opisanymi problemami. Ponadto dealer sprzedający tak drogie auta powinien przynajmniej próbować pomóc klientowi. W moim przypadku zgłoszenie usterek spotkało się z komentarzem, że serwis nie potrafi zrobić lepiej niż zrobiła fabryka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW [l/100km]

15,2