Ocena kierowcy - Mazda CX-7 SUV

tea4u, 13 lat temu
Rok produkcji 2008
Mazda CX-7 SUV 2.3 258KM 190kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika silnika....
Dlugo zwlekalem z kupnem tego auta poniewaz czekalem na diesla,jedna jazda probna rozwiala wszelkie watpliwosci,ktos kiedys powiedzial\"zycie jest za krotkie by jezdzic dieslem\"i w tym przypadku mial 100%racji. Ktos tu kiedys sie zastanawial dla kogo jest ten samochod?Odpowiadam:Auto to jest dla ludzi ,ktorzy cenia sobie komfort ,bezpieczenstwo i wygode nie zwazajac na prestiz marki. Dla tych ,ktorzy nie przeliczaja wartosci kazdego przejechanego kilometra. Dla tych, ktorzy lubia sie wyrożniac w tlumie innych samochodow,w 2009roku Mazda w Polsce sprzedala niewiele ponad 200szt.tych egzemplarzy. Dla tych maja odrobine fantazji i ....kasy;-)
Na wolnych obrotach jest tak cicho, ze na poczatku uzytkowania mialem watpliwosci czy auto mi nie zgaslo,silnik jest tak dynamiczny i elastyczny ze wyprzedzac mozna na kazdym biegu poza 6.I do tego ta moc,jest to moje pierwsze auto z silnikiem benzynowym od czasow poloneza.I juz dzis moge powiedziec :nigdy wiecej diesla!tego nie mozna porownac.
Doskonale zestrojona,najmniejszych problemow ze zmiana biegow.
Auto zestrojone dosc twardo dzieki temu prowadzi sie jak po sznurku ,zadnych przechylow w zakretach do tego te duze kola w polaczeniu ze sztywnoscia daja olbrzymi komfort poddczas jazdy po naszym dziurawym asfalcie.Zima nie ma najmniejszych problemow z jazda po sniegu pod warunkiem ,ze masz zimowe opony.
Korzystam tylko z lusterek bocznych a te sa olbrzymie,wsteczne sluzy mi tylko do tego by ogladac wyprzedzone przeze mnie samochody ;-)
Maly minus to tylko jeden schowek i w dodatku nie oswietlony.Z pozycji kierowcy swobodny dostep do kazdego pokretla ,przycisku .system Bose pozwala czuc sie jak w sali koncertowej!Dzwiek rewelacja!!!
Z przodu cieplo, zimno jak kto woli ,gorzej z ogrzewaniem tylu, podobno bardzo wolno sie nagrzewa ,jeszcze nie sprawdzalem bo zazwyczaj prowadze:)
z przodu siedzi sie wygodnie komfortowo z tylu 3 osoby nie mialy najmniejszych problemow z podroza przez kilka godzin.
Do 150km/h slychac tylko pomrukiwanie silnika ,jadac szybciej slychac juz szum powietrza.
Za taka moc trzeba placic,nie ma sie co oszukiwac ,ze zejdzie sie ze spalaniem ponizej 10l/100km,jezeli jestes centusiem nie kupuj tego samochodu!!!!i nie zanizaj oceny tego auta ,przed kupnem miej swiadomosc ,ze 13-14l to srednie spalanie.
Za ta cene w tej klasie z taka moca nie ma zadnej alternatywy.
Jak do tej pory zero jakich kolwiek problemow.Poprzedni wlasciciel podobnie jak ja odwiedzal ASO w celu wykonywania przegladow.
Czytajac uwagi poprzednikow ,pojawial sie problem z hamulcami,mam przejechane 40tys i chyba szczescie bo jak narazie hamulce jak zyleta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 258KM 190kW [l/100km]

12,6