Ocena kierowcy - Mazda MX-3

MichaelAngelo, 17 lat temu
Silnik 1.8 i V6 129KM 95kW
Rok produkcji 1995
Mazda MX-3 1.8 i V6 129KM 95kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Małe, szybkie, bardzo atrakcyjne autko! Co trzeba przyznać, bardzo wiele osób ogląda się za moją MX-3... i za mną ;) Troszkę boli kieszeń od dośc wysokiego spalania auta - ale V6 i moja bardzo ciężka noga robią swoje =)
Podczas nabycia auta stukały popychacze - wymieniłem wszystkie 24. Teraz kultura pracy jest bardzo wysoka! V6 brzmi pięknie! ;)
Skrzynia umożliwia bardzo szybką zmianę biegów, jednakże czasem ciężko jest wrzucić wsteczny. Brakuje 6-tego biegu, ale... przez to auto ma lepszy moment ;) Osiągi: 1st @ 45km/h / 2nd @ 85km/h / 3rd @ 125km/h / 4th @ 175km/h / 5th @ 220km/h
Nie mam nic do zarzucenia - autko przy dużych szybkościach śmiga bardzo stabilnie, świetnie trzyma się drogi. Polskie drogi zmuszają jednak do wymiany podzespołów układu jezdnego raz na pare miesięcy. Jest to jednak wina tylko i wyłącznie naszych "wspaniałych" dróg.
Kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli chodzi o mnie to widze absolutnie wszystko - zarówno z przodu, boku, jak i tyłu. Jednak po przejściu ze starego auta czułem się troszkę... ograniczony :P
Wszystko pod ręką, wszystko na swoim miejscu - bez problemu można się odnaleźć.
Wszystko rozbija się o... klimatyzację. Jeżeli ją masz - wentylacja i chłodzenie jest świetne. Zimą lub podczas deszczu bardzo szybko klima eliminuje zaparowane szyby. Jeżeli jednak nie posiadasz klimatyzacji w swoim wyposażeniu... powiem tylko jedno: współczuję. Autko jest stosunkowo małe, tylna szyba jest płaska, zbiera się dużo ciepłego powietrza i szyby parują jak szalone.
Jeżli chodzi o przód - idealnie dużo miejsca. Powiedziałbym nawet, że za dużo:). Tylni pasażerowie natomiast mogą narzekać. Chyba, że za pomocą regulacji foteli przesunie się je odpowiednio do przodu - tym samym jednak kierowca traci nieco kompfort jazdy. Trzeba wziąć pod uwagę jednak jedną zasadniczą rzecz - jest to auto sportowe, w którym nie myśli się pasażerach na tylnych fotelach. Nie mniej jednak nie jest źle!
Wyciszenie? Chyba "nagłośnienie" ;) Seryjny wydech V6 brzmi ZNAKOMICIE!
Uuu... największa bolączka Mazdy MX-3, niestety. Jak na autko z silniczkiem 1850 pali stosunkowo dużo, jednak biorąc pod uwagę, że jest to V6... pali stosunkowo umiarkowanie:). Nie mniej jednak dla przykładu Mitsubishi Eclipse 2.0 z turbiną, 220KM, pali jedynie 1-2 litra więcej... Trochę to boli, nie prawdaż?
Mój model oceniam na 10.000 zł - wydaje mi się że jest to bardzo dobra jak na takiego małego potworka. Stosunek jakości do ceny - doskonały!
Mimo iż posiadam rocznik 95, mam problemy z... lakierem.
Z uwagi na polskie drogi, niestety muszę cały czas inwestować w auto. A części niestety do tanich nie należą... Łożyska, przeguby, wachacze... Albo to wina wadliwego egzemplarza, albo polskich dróg...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i V6 129KM 95kW [l/100km]

13,5