Lista ocen Mazda MX-5 II (25) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtek32b
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
Z racji, że jest to dwuosobowy, mały roadster przestrzeń w środku nie może być powalająca. Do dyspozycji mamy nieduży schowek w tunelu środkowym (w którym znajdziemy również uchwyt na kubek (wersja poliftingowa) oraz popielniczkę z możliwością \"przerobienia\" na drugi uchwyt), większy pod nogami pasażera oraz siatki umieszczone za fotelami, w których zmieszczą się np. nasze ulubione CD. Bagażnik o pojemności prawie 150l. nie zmusza nas do...
~gracjant@op.pl
Cabrio 1.8 16V 146KM 107kW
Postawmy sprawę jasno. To nie jest limuzyna, to nie jest minivan. Taki samochód kupuje sie jako 2 samochód w rodzinie lub gdy chcę się dowiedzieć, co jest pięć, z wiatrem we włosach na drodze. To jest samochód drodzy Państwo szyty na miarę. Masz więcej niż 185 cm - możesz mieć problem, lub być ekscentrykiem. Bagażnik ma 135 litrów, co jest dobrym wynikiem, wśród roadster`ów. Wejdzie duża walizka, lub dwie torby. Pod podłogą koło...
~Pawel
Cabrio 1.8 16V (BPD) 140KM 103kW
Nie ma co ukrywać, miejsca jest bardzo mało jednak trzeba pamiętać, że jest to typowy roadster a nie limuzyna. Mam 190 cm wzrostu i jestem na styk jeśli chodzi o przestrzeń nad głową. Poza tym fotele wygodne a tunel środkowy tworzy bardzo komfortowy podłokietnik. Dziwna jest pozycja za kierownicą, pedały są troszeczkę z lewej strony w stosunku do fotela co powoduje, że siedzi się trochę krzywo, można się przyzwyczaić.
~Sappheiros
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
2 osoby średniego wzrostu i zdrowej wagi mogą czuć się, jak na sportowe auto, komfortowo. Jeśli jednak ktoś jest wysoki będzie miał bardzo mało miejsca nad głową i kłopoty z wysiadaniem. Ludzie bardzo mocno zbudowani powinni się solidnie zastanowić nad tym autem, bo każde wsiadanie i wysiadanie będzie udręką
~iroc
Cabrio 1.8 16V (BPD) 140KM 103kW
No co tu dużo mówić. Przestrzeń jest minimalna. Ja, mierząc prawie 190 cm wzrostu, kieruję chwytem poczwórnym, wspomagając dłonie udami... Mimo to jest jakoś tak... wygodnie :) nawet 1000 km jednego dnia nie męczy kręgosłupa i kończyn.
~prosac@interia.pl
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
Nie ma się co oszukiwać - pudzian się nie zmieści. Ja mam 176cm i fotela nie odsuwam całkowicie do tyłu. Brakuje nieco miejsca na szerokość w okolicy kolan. Poza tym tunel bardzo się nagrzewa od skrzyni biegów - więc w lecie jest dodatkową grzałką.
~prosac@interia.pl
~Nocturne
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
Słabo. Samochód skonstruowany z myślą o Japończykach. Powyżej 190cm wzrostu jest bardzo niewygodnie - nie da się odsunąć wystarczająco fotela i głowa ociera o dach. Bagażnik 160 litrów jest płaski i nawet daje radę.
~jkuzma
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
Generalnie Miata to sdamochód dla ludzi do 180 cm wzrostu (185 cm to absolutna skrajna tolerowana). Trzymając się w tym wymiarze ergonomia bez zarzutu. Ja przy swoich 179 cm czyję się w niej wyśmienicie.
~Blasse
Cabrio 1.6 16V 110KM 81kW
Przy około 180cm wzrostu przestrzeni bardzo dużo. Dla osób wysokich, warto się przymierzyć wcześniej. Mój szwagier (200cm wzrostu) nóg już niestety nie mieści pod kierownicą.