Lista ocen Mazda Premacy I (107) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Javier Hernandez \"Chicharito\"
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Z drobiazgów to tak: automatyczny zamek od prawych tylnych drzwi kaputt i trzeba ręcznie. Silniczek od tylnej wycieraczki... ja pierdykam ile z tym było roboty-bo sam robiłem (chodziło o to, że włączając tylną wycieraczkę na \"ciągły\" wariowała gdzieś na dół, a na \"czasowym\" wg nie reagowała) :D przepaliły się parę razy żarówki od kilku różnych świateł. Bardzo podatna na zużycie kierownica ;/ ale fotle prawie nic nie widać. Co mnie wkurza,...
~Grzenia
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Z części, które wymieniłem w aucie oprócz kompletnego rozrządu + pompa wodna, są to łączniki stabilizatora przód, oraz łożyska przednich kół - jedno wymienili mi nie to co potrzeba jak to mechanicy, a właściwe \"padło\" gdyż blokował tłoczek hamulcowy i koło się grzało. Oczywiście wymieniany był tłoczek - peknięta osłono doprowadziła do wżerów korozji i nie cofał się przy zwalnianiu hamulca.
~pwr
Minivan 1.8 16V 114KM 84kW
Odpukać nic się nie dzieje... Aaa zapomniałbym, po 3 miesiącach jazdy po naszych drogach wymieniłem łączniki stabilizatorów w przednim i tylnym zawieszeniu, oraz gumowe tuleje przytrzymujące drążek stabilizatora. Koszt 4 łączniki (polecam firmę RAMECH) to 130 zł z przesyłką, komplet gum (oryginały z ASO) jakieś 90zł, razem z naprawą to max 300zł. Ale teraz spokój na ładnych parę kilometrów ;)
~Fryta
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Szybko przepalają się żaróweczki podświetlenia przycisków radia, ale to podobno standardowa przypadłość. Poza tym auto kupiłem ze złamaną anteną i bez rolety bagażnika, ale z tego co widzę po ofertach to powszechne braki w tych autach z drugiej ręki. Po wilgotnej nocy silnik trochę piszczy (pasek), ale to też podobno normalne u Madzi.
~Krzysztof Sz.
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Z usterek to zużyte łożysko, przegub, klocki hamulcowe, tylne żarówki od tablicy lubią się przepalać no i końcówki drążka stabilizatora przód - czyli wymieniamy tylko części eksploatacyjne. Ani razu w ciągu 6 lat eksploatacji auto mnie nie zawiodło zawsze mogłem na nie liczyć.
~zebra
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Niby powinno być dobrze a jednak w pół roku wymieniłem tylne łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, 2 poduszki silnika, 2 siłowniki zamka centralnego. Podkreślam, że kupiłem serwisowany model którego przebieg 180000 osobiście sprawdziłem w niemieckim serwisie.
~Premacy
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Zawieszenie stukało ciągle, nawet po kompletnych wimianach. Ciągle paliły sie żarówki deski rozdzielczej a wmiana jest uciązliwa. Ciągłe nasłuchiwanie zawieszenia doprowadziło mnie do sprzedaży tego samochodu, chociaz po liftingu podobno sprawy mają sie lepiej
~toto
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Na razie nie ma problemów. mogą denerowować trzeszczące plastiki, ale można łatwo temu zaradzić. Po zimie pojawiły się ogniska korozji: na nadkolach tylnych oraz klapie bagażnika. Z tego co czytam - to standard, występuje dość powszechnie.
~Sebastian
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Największą bolączką auta jest niestety rdza. Na wiosnę mam do zrobienia tylne nadkola, bo zaczynają się pojawiać małe ogniska korozji. Oczywiście co kilka lat konserwacja podwozia też wskazana. Moim zdaniem to największy minus auta.
~kefik
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Żadnych usterek do tej pory , nie zdarzyło mi się nawet zmienić zarówki jeszcze , kiedys zaświecił mi się ABS ale okazało się że to przez zbyt długą jazdę na kole zapasowym tzw.dojazdówce wystarczyło przeczyścić czujnik i gra