Lista ocen Mazda Premacy I (87) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 128 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
No i tu całą opinie o samochodzie szlak trafia bo niestety mój egzemplarz okazał się pechowy. Niestety auto jeździło od mechanika do mechanika. Prawdopodobnie coś z układem wtryskowym. Był moment że auto wogóle nie paliło, jak już jedni ją uruchomili to nie chodziła jak należy i tak niestety jest do tej pory. Regeneracja pompy jest bardzo droga bo waha sie w granicach 3 - 6 tyś zł a nowa dostępna jest w niemczech i kosztuje tyle co używana...
~Premacy 1999
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Wszystkie diesle Mazdy (nowe i stare) wymagaja wymiany podkladek pod wtryskami, ktore fabrycznie sa zle zaprojektowane. Mazda zmienila ich ksztalt po jakims czasie. Jesli dymi z korka wlewu oleju to podkladki do wymiany - koszt 200pln. W tym dieslu niczym to nie grozi, tylko dymi, mozna z tym jeździc Prosta robota do samodzielnego wykonania - polecam mazdaspeed.pl, jest tam opis. Później tylko lać paliwo i jeździć. Przy zakupie nalezy...
~miron7
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Kilka standartowych wad na któe trzeba byc przygotowany: 1. Mata siedzenia pasażera. Naprawa (100zł Emulator z Allegro). 2. Rdza tylnich nadkoli. 3. Rdza kolumn przednich amortyzatorów. 4. Rdza górnych mocowań amortyzatorów przednich i tylnych. 5. Opornik wentylatora (100zł allegro) Troche sie tego nazbierało.
~Grzenia
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Brak poważnych usterek. Elektryk hula nie ma żadnych problemów, szyby, wycieraczki, wszystko działa. Jedyna rzecz to padł centralny zamek tylko problem w tym że miałem jednego pilota i to on uległ awarii - nadmieniam że bawił się nim siostrzeniec i to mogło być za dużo dla niego.
~mrklopotliwy
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Jeżeli dbamy o auto, większych problemów mieć nie powinniśmy. Mankamentem są tylne nadkola, które często dotyka problem korozji. Przydałyby się jakieś nadkola z tworzywa, ale o nie ciężko. No i może jeszcze zawieszenie, które na Polskich drogach dostaje w kość.
~Fryta
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Silnik - tu miałem niespodziankę: uszkodzona sonda lambda przeprogramowała mi z czasem komputer i potrzebny był dobry elektryk by doprowadzić to do ładu. W ASO rozkładali ręce. :) Raz miałem też problem z cewką. Poza tym - ok.
~Javier Hernandez \"Chicharito\"
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Tak żeby stanął i ani rusz to nie było, zawsze odpalał, nawet w największe mrozy.. tylko paliwo miało tendencję do zamrzania- no ale tu wiadomo jak sobie z tym radzić :) tak to mogę powiedzieć, że Japończyk jak pisany :)
~maximus.74
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Na razie bez awarii i mam nadzieje że tak pozostanie....w końcu to MAZDA MADE IN JAPAN a to gwarantuje jakość i niezawodność(Premacy stoi dość wysoko w rankingach bezawaryjnosci,Nie pamietam ale grupie aut 6-8 lat ma chyba 5 pozycję)
~Grzegorz
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
droga wymiama paska rozrząu, oryginał z pompą i napinaczem ok 2000 zł z robocizną. Pojawiły kłopoty z odpalaniem, auto również zgasło w czasie jazdy. Mechanik miał problemy z ustaleniem przyczyny. Rdzewieją tylne nadkola
~terr
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Poważnych usterek brak, chyba że można za to uznać korozję podłużnic z tyłu, progów po obu stronach i błotników z tyłu. Jedna daje 5 gwiazdek bo mechanicznych usterek poważnych nie było.