Lista ocen Mazda Premacy I (113) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 102 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Skrzynia biegów jest rewelacyjna. Przecież to japończyk. Poprzednio jeździłem mazdą 626 przez 7 lat. Samochody użytkuję jako taksówka. Codziennie sprzęgło jest wciskane setki razy podczas jazdy po mieście i podczas sprzedazy po przebiegu 600 tyś sprzegło i skrzynia w rewelacyjnym stanie. Podobnie jest teraz w Premacy.Myślę że wszelkie uszkodzenia sprzęgła i skrzyni wynikają ze złej obsługi przez kierującego.
~Grzenia
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Bardzo krótki pierwszy bieg przy mocnym wciśnięciu pedału gazu bardzo szybko wkręca się po załaczniu turbiny i równie szybko traci \"ciąg\" trzeba zapinać wszyższy bieg. Pozostałe przełożenia ok. Sama praca skrzyni biegów super, biegi łatwo i precyzyjnie się załączają, żadnych problemów - praca wzorowa.
~Kuba
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Biegi wchodzą stosunkowo łatwo, czasem wsteczny trzeba poprawić, ale moje doświadczenie mówi mi, że wszystkie japońskie marki tak mają i coś w tym musi być, bo i Honda, Toyota, Mitsubishi miały tak samo. Lewarek mógłby być w wygodniejszym miejscu.
~miron7
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Nie ma zastrzeżeń. Noo redukcja do jedynki wymaga bardzo dużego zwolnienia. Najlepiej jest się wogóle zatrzymać. Ale ogólnie biegi zmieniają sie bardzo gładko. Porzesiadce z Seicento byłem zaskoczony jak fajnie chodzi skrzynia biegów.
~Javier Hernandez \"Chicharito\"
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Na początku kupna - to normalnie jak w jakiejś limuzynie :D przełączanie biegów, z czasem wsteczny zaczął cieżej wchodzić, nie raz trzeba \"rąbnąć\" po mjensku :D Moja Dziewczyna (jest na kursie) ogólnie ma troszku problemy z przełączaniem
~Sebastian
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Ogólnie jest dobrze. Jednak czasami zwłaszcza gdy jest ciepło na zewnątrz jest problem z wrzuceniem pierwszych trzech biegów. Trzeba użyć większej siły niż zazwyczaj. Od razu zaznaczę, że olej w skrzyni był wymieniony ;)
~abrams
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Bez zarzutu. Nie ma się czego przyczepić. Biegi zmieniają się płynnie, skrzynia bardzo elastyczna, ale przy dynamicznej jeździe, np . przy wyprzedzaniu silnik lubi żeby go wkręcić na wyższe obroty- wtedy ma kopa( ale za to pali)
~Mariusz
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Może nie jest rewelacyjna, ale mnie nie sprawia żadnych problemów.Sporadycznie nie wchodzi wsteczny. Denerwuje mnie za to rozkładany podłokietnik kierowcy, którego wysokość nie pasuje do dźwigni zmiany biegów.
~Fryta
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
1 i 2 trochę krótkie i czasem haczą. Podobnie wsteczny. Mimo to nie jest źle - kwestia przyzwyczajenia. Ten model tak ma i już. W trasie przy wyprzedzaniu super - redukujesz i jedziesz.
~KAROL
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
czasem przycina 1, 2 i wsteczny nie stanowi to jakiegos wiekszego problemu poprostu trzeba wcisnac bieg nieco mocniej albo pusisc sprzeglo i depnac jeszczae raz