Lista ocen Mazda Premacy I (112) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 103 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mlodyg23
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Daję przeciętnie, ponieważ spodziewałem się że jako minivan to będzie miekkie usypiające auto, a okazuje się że szkliwo z zębów można stracić na wybojach, co mnie mocno zaskoczyło! Czuć wszelkie nierwóności na drodze. Podobno wszystkie japończyki tak mają i podobno, mimo wszystko, jest to wytrzymałe zawieszenie, więc zobaczymy. Auto kupiłem jak żona była w ciąży i trochę sie tą twadością zawiodłem :/
~Paweł
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o zawieszenie to również jestem bardzo zadowolony. Prowadzi się pewnie, nawet przy większych prędkościach można spokojnie pokonywać ostrzejsze zakręty. Może ze zwrotnością troche gorzej, jeżeli chce się nawet na dwa razy zawrócić na wąskiej ulicy to już stwarza problemy, ale tak to już bywa w samochodach ze wspomaganiem że promień skrętu jest troche większy.
~Fryta
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Super choć dość sztywno. Promień skrętu mógłby być nieco mniejszy, ale i tak nie jest źle. Zarówno po mieście jak i w trasie sprawdza się bardzo dobrze, trzeba tylko uważać na nierówności polskich dróg. Super sprawdził się w górach (Krościenko i okolice) nieco gorzej na Roztoczu (na takich drogach to chyba tylko SUVy dadzą radę zapewnić komfort).
~Mariusz
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Jak dla mnie super!Świetnie trzyma się drogi,jest stabilny jak na minivana,reaguje łagodnie na każdy ruch kierownicy, nie skacze po jezdni i nie myszkuje( chyba że jeździ się po koleinach , ale to norma),czuję się w nim bezpiecznie.Bardzo dobre hamulce z ABS-em.System kontroli trakcji działa bez zarzutu. Zawieszenie trwałe.
~Sebastian
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Mam dwa komplety opon. Na zimę 15tki, na lato 16tki. Co do pierwszych - autko do normalnej eksploatacji ok. Radość zaczyna się przy 16-tkach z profilem 45 :) Trzyma się bardzo dobrze w zakrętach. Zawieszenie dobrze tłumi nierówności. Po trzech latach wymieniłem tylko kilka gum w zawieszeniu i to wszystko.
~maximus.74
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Auto pokonuje zakrety jak przyklejone,zawieszenie dośc sztywne ale nie cierpi na tym komfort podróżowania.Uważam że jest to znakomity kompromis między komfortem a pewnym i stabilnym pokonywaniem szybko przejeżdżanych zakrętów.Zawieszenie zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie.Uważam ze jest to mocna strona auta.
~Premacy
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Zawieszenie komfortowe, ciche ale baaaaardzo delikatne. Wymiana kompletu gum, tulej i poduszek po ok 10 tysiacach, przy czym jest to zawieszenie wielowachaczowe (z tylu) więc jest tego baaardzo duzo. Średnica zawracania - lotniskowiec. Naprawde, nie jest dobrze!
~toto
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
W sumie nie ma się czego przyczepić. Dobry kompromis między komfortem a sztywnością. Prowadzi się auto b. dobrze (jak na minivana). Układ kierowniczy jest nieco zbyt bezpośredni. Mam też subiektywne wrażenie ściągania, choć geometria jest idealna, to wynik dziurawych polskich dróg.
~zawiedziny fan
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
prawde mowiac jestem rozczarowany.duzo sie naczytalem w internecie o komforcie mazdy i wsiadajac do tego auta tego wlasnie oczekiwałem.a tu klops.auto buja po calej drodze,zawieszenie widzi nawet najmniejsza dziure w jezdni i nie czulem sie zbyt pewnie w tym aucie
~miron7
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Wg mnie bardzo dobrze. Sprawia wrażenie solidnego dużego i stabilnego samochodu. żadnego bujania. Można czasami zaszaleć i poprostu przejechać zakręt pełną parą. W zasadzie jak na mini vana to nie ma możliwości wykorzystania jego potęcjału.