Lista ocen Mazda Premacy I (107) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzenia
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Zaparowane szyby, nawet nie wiem co to takiego. nawiew na przednią szybę jest na prawie całej jej szerokości, więc nie ma z tym żadnego problemu. Ogrzewanie - wystarczy tylko ustawić żadaną temp. i po nagrzaniu (w pełni) silnika co ma miejsce w lecie po ok. 2 - 3 km w zimie do 5 - 6 km mamy ciepło w autku, oczywiście ciepło rozchodzi się jak tylko wskazówka \"drgnie\".
~Mariusz
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Nawiewy funkcjonują dość dobrze,ogrzewanie zimą działa bez zarzutu, auto szybko się nagrzewa,automatyczna klimatyzacja idealna!(nie jak w astrze- przy włączeniu jej cały samochód się telepał i czuć było brak mocy)jazda latem nie sprawia problemu(bardzo pomagają fabrycznie przyciemniana szyby), więc spokojnie można się wybierać w dalekie podróże.
~Premacy
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Klimatyzacja czasami nie dawała rady, jest to jednak kawał powierzchni do wychłodzenia a i szyb jest masa. Bardzo brakuje nawiewów na tylnie fotele, jest to baaardzo uciązliwe i męczące wiec jesli ktos szuka tego auta pod względem dzieci na tylnych fotelach- musi wziąć pod uwage że kierowca zamarza a pasażerowie sie pocą
~Fryta
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Klima wydajna i szybka. Ogrzewanie podobnie. Super rozwiązanie to nawiew z podłogi (pod przednimi siedzeniami) na tylny rząd siedzeń. Ogrzewanie szybkie - nim dojadę z dzieckiem do szkoły (kilka minut) w aucie jest już ciepło. W escorcie nie było to możliwe. Klima sprawna - zamglona szyba szybko odparowuje (kwestia sekund).
~Robi
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Klima trochę nie daje rady, mimo to, że nabita a sprężarka wg badania, jak nowa. Może kubatura trochę za duża, a klima zrobiona dla 323. Ogólnie nie jest źle. Ogrzewanie też jest ok. gdyby nie to, że dość długo rozgrzewa się dieselek DITD
~mlodyg23
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Ostatnio jeździłem dieslem, więc tamten się trudno zagrzewał, więc tutaj jest oczywista poprawa. Klimatyzacji jeszcze mocno nie przetestowałem, ale raczej będzie ok. Teraz jak o tym myślę to nie wiem czy jest nawiew jakiś dla pasażerów na tył??
~Javier Hernandez \"Chicharito\"
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Troszeczkę trzeba przejechać zanim autko się rozgrzeje, szczególnie zimą. Chłodzenie - jak klima nabita to ok, jak nie to słabizna. Jeśli chodzi o odparowywanie szyb to, no trwa to troszkę, no ale też nie do przesady.
~igorb@satland.com.pl
Minivan 1.8 135KM 99kW
W zimę średnio się rozgrzewa , przy -20C jest już za słabo. W lato klima robi to co do niej należy do 33C , wyżej już nie wiem. Klima działa cicho, a przy włączaniu nie szarpie samochodem, ani nie słychać wętylatorów - brawo mazda
~abrams
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Odmrażanie przedniej szyby to nieporozumienie. Nie prościej było zastosować ogrzewanie elektryczne?. Poza tym klima OK, ogrzewanie trochę długo ale daje radę na przód jak i na tył (nogi i góra)
Dziennik kosztów dla Mazda Premacy I
7,4
9,5
10,9
~JAARRY
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Miałem wersję z \"CLIMA TRONIC\" więc nie mogę narzekać. Robiło się bardzo szybko ciepło zimą a w lecie trzeba było chwilkę, jakieś 20 minut, poczekać aż się schłodzi. Samochód był czarny.