Ocena kierowcy - Mazda Premacy I

alibe, 15 lat temu
Silnik 2.0 DiTD 100KM 74kW
Rok produkcji 2002
Mazda Premacy I 2.0 DiTD 100KM 74kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo dobry, zważywszy na masę auta.
Auto niezawodne, wygodne, funkcjonalne ale głośne. Auto raczej dla starszych Panów, fotele na 5+. Na stacji benzynowej dużo pieniedzy nie zostawimy, w lecie nie będziemy gotować się dzięki wspanialej klimatyzacji automatycznej, intuicyjna obsuga klimy jak i radia. jednak przy prędkości 130km/h silnik efektywnie zagłusza standardowy zestaw audio. Auto dobrze trzyma się drogi, chociaż promień skrętu daje o sobie znać na ciasnych parkingach. Jest dobrze Panowie.
Przyspieszenie nie imponuje, ale jak na gabaryty auta jest ok. Daje znac o sobie system kontroli trakcji, nie pozwala nam dynamicznie ruszyć, można powiedzieć, że na początku się czołga.
Dość oporna jedynka i dwójka. Do trójki nie mam zastrzeżeń, czwórka jest wspaniała bardzo elastyczna.
Bardzo dobrze trzyma się jezdni na zakrętach, nie buja, nie rzuca, jest doskonale.
Wysoko ustawiony fotel kierowcy, spora szyba przednia oddziaływuje na moja ocenę jak widać.
Typowo dla japończyka.
Daję radę, jednak moglo być lepiej.
Samochód idealny dla ludzi z problemami z kręgosłupem, dla tych którzy lubią wysoko i wygodnie siedzieć. Wsiadanie i wysiadanie nie sprawia problemów, kierowca i pasazerowie nie bedą zmeczenie jazda.
Jest źle, jeżeli chcecie słuchać radia nie nalezy przekraczać 100 na najwyższym biegu, na niemieckiej autostradzie na pewnie nie uśniesz.
Jak na wagę i wysokość samochodu jest dobrze, nie ma dużych róznic miedzy trasą na miastem. Nie odwiedziałem jeszcze mechanika i mam nadzieje, że nie prędko tam pojąda mazdą.
Wyciszenie i ospałośc na niskich przełożeniach co daje znać w miescie zadecydowało o mojej ocenie.
Na dołkach, drodzę szutrowej plastik trochę jeczy ale nie jest wielkie uchybienie. Rozmieszczeie przycików do radia i klimy bardzo dobre, instynktowne.
Jak narazie ideał.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DiTD 100KM 74kW [l/100km]