Lista ocen Mazda Xedos 9 (56) - Ergonomia

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
9 2.0 V6 140KM 103kW
i tu jest bajka ... Jasne następne auto też będzie V6 i to zapewne mondeo III st 3.0 226 koni ale żadne auto nie ma tak ślicznej deski jak xedos :( po za tym wszystko jest pod ręka radio cd + cb przy biegach można mieć dłoń na manetce biegów i operować radiem tym i tym awaryjki w idealnym miejscu (nie cierpię przy kierownicy w niektórych autach vw i ford masakra ) światła i oświetlenie deski w jednym zakątku szyby i lusterka pod lewą ręką...
~gorillla
9 2.0 V6 140KM 103kW
w zasadzie wszystko na swoim miejscu, mało miejsca z tyłu ale ja tam nie jeżdżę :), w 99% czasu jeżdzę sam, trochę za duża kiera, za wąski tunel i podłokietnik, w wersji bez szybra bezsensownie lamki na srodku sufitu zamiast z przodu tak jak z szybrem, siedzenia za ma ło trwałe (flaczeją :), po 97 siedzenia o parę klas lepsze, zegary idealnnie położone (lepiej niż w E46), zero refleksów na nich
~miraculix@interia.pl
9 2.0 V6 160KM 118kW
Ergonomia na 5. Auto jest przestronne i wygodne. Deska zaprojektowana wzorowo. Dostęp do wszelkich przełączników bez zastrzeżeń. Regulowana wysokość kierownicy. Materiały wykończeniowe całkiem ok. Duża swoboda ustawień foteli. Dodatkowo moje auto posiada skórzane obicia, co też w pewnym stopniu podnosi jego komfort :-)
~marian
9 2.5 170KM 125kW
Brakuje miejsca na kubek, było coś takiego przed podłokietnikiem w milleniach i xedosach 9 poliftach. Jest kilka fajnych schowków, ogólnie bez tragedii. Sama pozycja za kierownicą jest ciekawa, jesteśmy trochę "obudowani" jak w nowych autach i wszystko jest w miare pod ręką.
~XENON
9 2.5 164KM 121kW
Wszystko działa na guziczki porozmieszczane, jak to w mazdach, bardzo wygodnie. Kierownica skórzana... Dźwignia biegów też. Przyjemne kształty w środku. Siedzenia z przodu i z tyłu są luksusowe. W porównaniu z Omegą, której daję 10/10, to Xedosowi daję 9,7/10 pkt.
~Booocian
9 2.5 164KM 121kW
Wszystko proste i intuicyjne. Fotel kierowcy regulowany we wszystkie możliwe strony. Minus za brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach. Można jedynie wyciągnąć lub wcisnąć kierownicę. Szkoda też, że nie ma składanych tylnych siedzeń.
~vince25@wp.pl
9 1.6 16V 107KM 79kW
Wszystko na swoim miejscu. Rewelacyjne fotele, jeszcze nigdy mnie w nim nie bolały plecy, nawet przy dłuższej jeździe. Bardzo przydatny podłokietnik z przodu i z tyłu + regulacja wysokości fotela kierowcy. Świetne wyposażenie - pełna elektryka.
~mazderofsaundblazder
9 2.5 164KM 121kW
Wszystko w porządku, ale bez rewelacji. Wszelkie guziczki i pokrętła są fabrycznie niepodświetlone. Fotele skonstruowane chyba na rynek azjatycki i moja osoba nie jest do końca z nimi kompatybilna :)
~czopello@o2.pl
9 2.0 V6 140KM 103kW
Oszczędnie ale z klasą to domena japońców. Xedoska jest bardzo dobrym przykładem. Wszystko jest na miejscu, pod reką. Ja mam kilka bajerów, tzn podświetlenia (nawet zamki w drzwiach) :)
~Kowalski - Poznań
9 2.0 V6 160KM 118kW
wszystko na miejscu, włącznie z tempomatem, regulowana kolumna kierownicy - dopełnie do ideału. Mały schowek od strony pasażera ale oblbrzymi w podłokietniku - super.
Mazda Xedos 9