Lista ocen Mazda Xedos 9 (52) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~"KILAH"
9 1.6 16V 107KM 79kW
mam go dopiero 3 tygodnie i jak narazie nic sprowadzielm go z niemiec wiec podstawowe rzeczy olej, rozrzad, swece, itp...a jednyna rzecz ktora mi wykryl mechanik to wachacz prawy ale cena tez niejest az taka straszna 275zł nowy!!! wiec nie jest tragicznie a tak pozatym okaze sie z czasem ale jak ktos dba to sie ma:))
~Desperat
9 2.0 V6 140KM 103kW
no właśnie. przy 100km/h na Vtym biegu pękł korbowód i uderzył w blok rozwalając go. Wymiana silnika na inny bo starego nie opłacało się remontować wyniosła 1900 za silnik 800 za części które trzeba było wymienić (pasek rozrządu, napinacze, uszczelki i uszczelniacze) i 700 za robocizne.
~9032550 pisz na gg
9 2.0 V6 140KM 103kW
po 180 tys km nalezy na 100% wymienic rozrzad, moze walnac pompa wody i przeciekac uklad wspomagania. przy 190 tys musialem robic szczotki i tulejki na rozruszniku. po zalozeniu gazu musze dlugo krecic rozrusznikiem bo nie chce zapalic ale to chyba cos sie komputerowi popier,,,,
~TadeusH vel APheX :_))
9 2.5 164KM 121kW
Klocki, tarcze, łączniki stabilizatora... jeżeli ktoś ma dostep do tanich zamienników kupować "zgrzewkami" ... ;-))) ... (natomiast amortyzatory "dziewicze" 200tys km ...85% sprawności). Jak w każdej Mazdzie zakaz przegrzewania silnika nawet o 5stopni ... silnik jednorazowy ;-)))
~trojan@mikroplan.com.pl
9 2.3 211KM 155kW
tu miałem dwie niespodzianki: kupując wiedziałem, że w lewym zawieszeniu coś puka (okazała sie tylna tuleja wahacza-wymieniłem z obu stron.Koszt 800PLN) . W silniku padły łożyska rolek napinających paski klinowe (koszt 1 łożyska 27,-PLN). Bardzo łatwo się wymienia.
~krzysztof(ktppu@interia.pl)
9 2.0 V6 140KM 103kW
pękł korbowód,musiałem wymienić silnik,moja wina-kupowałem w pośpiechu i nie sprawdziłem go,brał bardzo dużo oleju i na zimnym klekotał 2 sek po odpaleniu,teraz mam nowy silnik i wszystko jest idealnie,poza tym wymieniłem tylko końcówki stabilizatora
~mazderofsaundblazder
9 2.5 164KM 121kW
Przez 9 miesięcy użytkowania zdarzyła się jedna poważniejsza usterka - uszkodzenie fragmentu hydraulicznego sprzęgła - udało mi się dojechać na dwójce do ASO i naprawić układ w ciągu dwóch godzin za niecałe 250zł.
~miraculix@interia.pl
9 2.0 V6 160KM 118kW
Jest to jedno z bardziej niezawodnych aut. Silnik bez większych ingerencji jest w stanie przjechać 500´000 km. W tej chwili moje auto ma przebieg 190´000 km i silnik pracuje idealnie tak na benzynie jak i na LPG.
~Cebool
9 2.5 170KM 125kW
Jeden raz nie dojechałem gdzie chciałem, i konieczne było holowanie. Elastyczny przewód w układzie sprzęgła się rozszczelnił. Koszt nowego 50 pln. Teraz wsiadłbym i pojechał na koniec Europy i z powrotem.
~Booocian
9 2.5 164KM 121kW
W większości Xedosów dostępnych na aukcjach internetowych widzę, że oryginalne radio zostało zamienione innym. U mnie oryginał również się zepsuł. Wymiana na dobrej klasy radio 2-DIN to wydatek ponad 1000zł.
Mazda Xedos 9