Lista ocen Mazda Xedos 9 (75) - Silnik

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marian
9 2.5 170KM 125kW
Auto lubi wysokie obroty, dlatego warto przytoczyć trochę danych technicznych, maksymalny moment obrotowy osiąga przy 4900 obr/min,a moc przy 6500 obr/min. To oznacza, że na 5 biegu 4900 obr/min ma przy 180 km/h, a to oznacza, że jest to jego optymalna prędkość, zadziwiające :) Aktualnie jest zrobione 120 tyś km na gazie, olej zmieniam 5w40 co 10 tyś km wraz z filtrem i schodzi z max do min, w zasadzie nie robie dolewek. Na mocy nic nie...
~A.G
9 2.5 164KM 121kW
Silnik jest doskonaly(+inst.gazowa sekwencja): -bardzo dynamiczny(1-60km/h;2-110km/h;3-170km/h;4-200km/h;5-...zalezy od wiatru) jest to oczywiscie górna granica możliwości, rownież doskonale jeździ się na 4-tym biegu od 50km/h. -niesamowicie wyciszony, jest to naprawde nieporownywalne z Mondeo mk3 czy Omega, czy avensis mk2. Znajomy który jest wlaścicielem Avensisa 1.8 16V VVti - 136km, po przejazdzce mazdą, dostał ataku słowotoku i niesty...
~miraculix@interia.pl
9 2.0 V6 160KM 118kW
Fantastycznie cichy. Na wysokich obrotach słychać przyjemny dla ucha charakterysyczny pomruk, zresztą głównym celem konstruktorów tego silnika (T.Sakono, S.Takizawa, S.Harada, T.Ikeda, H.Abe) miał być jego komfort dla ducha ;-) Jak na przebieg 190´000 km pracuje bardzo stabilnie tak na benzynie jak i na gazie (wtrysk sekwencyjny). UWAGA: Ten silnik toleruje tylko instalacje gazowe z sekwencyjnym wtryskiem (koszt od 3800 zł).
~marek.przy@op.pl
9 2.5 164KM 121kW
szczyt marzeń - super autko - komfort -mimo paru latek starzu ideał. luksus w 100 % poprostu kto nim nie jeździł nie ma pojęcia o czym mówię. niewielu mechaników wie jak do niej podejść w przypadku usunięcia drobnego wycieku. np. wymiana simeringu lub napinaczy z paskiem rozrządu. a już kompletna niewiedza jeżeli chodzi o instalację elektryczną objeździłem kilkunastu - niestety nikt nie potafił dokonać sprawdzenia ..
~Łukasz M.
9 2.5 164KM 121kW
Silnik - gdyby nie obrotomierz myślałbym, że nie pracuje. W kabinie praktycznie w ogóle go nie słychać - co też jest sprawą wyciszenia auta. 2.5l V6 szybko się grzeje nawet przy mrozach ok -20st. C. Nie mogę narzekać na silnik, założona instalacja brc plug & drive doskonale z nim współpracuje. Silnik stosowany w innych modelach mazdy, więc z częściami zamiennymi nie ma problemu i są to przeciętne ceny.
~czopello@o2.pl
9 2.0 V6 140KM 103kW
Bardzo cicho pracuje, wkońcu sześć baniaków - na poczatku denerwowało mnie lekkie pykanie zaraz po odpaleniu ale wymiana oleju wszystko załatwiła :) Silnik ten (2.0 V6) dopiero na trasie pokazuje na co go stać, normalnie bandyta! W mieście przy ruszaniu na światłach wszyscy zostają z tyłu...Aha, ten dźwięk na wyzszych obrotach to poezja!
~Wojtek
9 1.6 16V 107KM 79kW
Dla mnie super ... ekonomia i komfot zarazem - niektórzy narzekają że za mała pojemnosć jak na te gabaryty auta ale mi w zupełności wystracza - nie mam z tym silniczkiem żadnych problemów - jak jest mazda to jest jazda :) Tak na marginesie wielu fachowców uważa, że silnik ten (1.6 16V) jest w mazdach "nie do zajechania". Coś w tym jest ;]
~gorillla
9 2.0 V6 140KM 103kW
silnik to poezja, to mój drugi taki samochód z silnikiem KF, kultura pracy na poziomie BMW 325Ci (mój drugi samochód) !, dźwięk uzależnia, uwaga należy często zmieniać olej max co 10 tys km, jeśli coś w silniku terkocze to na 99% są to sprężyny wałka rozrządu - wymienić, silnik raczej wysokoobrotowy w odróznieniu od BMW, trzeba go pokręcić
~Cebool
9 2.5 170KM 125kW
Silnik cichutki, przy regularnej wymianie oleju praktycznie bezawaryjny. Po 25 latach nadal ma odpowiednią dynamikę. Słabszym elementem jest układ zapłonowy, ale wyczulony użytkownik jest w stanie przygotować się na wymianę świec, kabli, kopułki. Samochód daje znać słabszym odpalaniem i nierówną pracą przy wyższej wilgotności zimą.
~vince25@wp.pl
9 1.6 16V 107KM 79kW
Silnik 1,6 dobrze radzi sobie z tym autem. Nie jeździłem wersją z silnikiem 2.0, więc nie mam porównania, ale do spokojnej jazdy powinien każdemu wystarczyć. Powyżej 3,5 tys. obrotów wyraźnie ożywa. Polecam filmik: http://youtube.com/watch?v=m6IAQWGTDic Jak widać nie jest źle :) No i ten cholernie miły dla ucha dźwięk...
Mazda Xedos 9