Lista ocen Mazda Xedos 9 (57) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Booocian
9 2.5 164KM 121kW
W zimę auto szybko się nagrzewa. Latem klimatyzacja dobrze sobie radzi z chłodzeniem wnętrza. Jasna skóra nie nagrzewa się zbyt mocno nawet jeśli pozostawimy auto na otwartej przestrzeni w słoneczny dzień. Nie podoba mi się sposób zmniejszania prędkości wentylatora. Można się poruszać jedynie w kolejności 0,1,2,3,4 i nie można się cofnąć no chyba że ja tego nie odkryłem. Aby zmniejszyć prędkość o jeden stopień trzeba albo przejść przez...
~Cebool
9 2.5 170KM 125kW
Czynnik klimatyzacji musialem uzupełniać raz! Po wymianie skorodowanej chłodnicy. Układ niezniszczalny. Samochód nagrzewa się bardzo szybko, grzane fotele robią robotę. Zdarza się awaria silniczka regulującego temperaturę (miałem i widziałem na grupie że ktoś też miał). Ale wymiana była banalna a część łatwo dostępna na rynku wtórnym.
~Kowalski - Poznań
9 2.0 V6 160KM 118kW
4+. Klima zawsze chłodzi ale w klimatroniku nie czułem szczeże muwiąc tych różnic temperauty czy ustawiłem 19 stopni czy 15 tak samo chłodziła. Szyby w deszcz tylko da się odparować zimnym powitrzem z klimy (załącza się od razu z przycisku nawiewu na przednią szybę:), lecz niestety nie da się odparować bez klimy tak więc deszcz=klima
~eAndre
9 1.6 16V 107KM 79kW
Brak klimy rekompensuje trochę szyberdach i uchylona tylna szyba. robi się taki spokojny przewiew, który nie przeszkadza specjalnie nawet przy dużych prędkościach. A ogrzewanie - to mój 8 samochód i 5 mazda lepszego nie mialem. Zwłaszcza nawiewy na kolana. Miałem to już w GD Coupe też niezwykły samochód.
~Łukasz M.
9 2.5 164KM 121kW
Latem - zimno, zimą - gorąco. Klima szybko chłodzi to auto nawet podczas największych upałów. Zimą wielki plus, zanim poskrobię szyby w środku jest już ciepło.Silnik grzeje się bardzo szybko, co przekłada się na ogrzewanie. No i te podgrzewane fotele - super sprawa.
~miraculix@interia.pl
9 2.0 V6 160KM 118kW
Nie mam zastrzeżeń. Przełączniki nawiewów elektryczne, lekko chodząca gałka ustawienia temperatury znajdująca się blisko kierownicy jest dużym plusem. Xedosy posiadają klimatyzację. Należy uważać na nawiew nad kolanem kierowcy, nie polecam jego otwierania przy chłodnym powietrzu.
~marian
9 2.5 170KM 125kW
Nie ma się do czego przyczepić. Ustawiam temperature na klimatroniku i z przodu i z tyłu pasażerowie nie narzekają na jakieś różnice. Klima wydajna. W zime oczywiście jak startujemy spod chmurki to potrzebuje troche czasu na nagrzanie.
~czopello@o2.pl
9 2.0 V6 140KM 103kW
Co prawda mam klime ale trzeba nabić, więc moja wypowiedź nie bedzie pełna - powiem tylko że nawiew na "czwórce" jest extra a ogrzewanie bardzo szybko idzie. W moim modelu podgrzewana jest też szyba i lusterka, co odkryłem całkiem niedawno :)
~Zając
9 1.6 16V 107KM 79kW
Mam wersję bez klimy, taką jak chciałem ponieważ od klimatyzacji jestem non stop przeziębiony. wentylację i ogrzewanie oceniam na bardzo dobre. Samochód dość szybko nagrzewa się w zimę. W lecie też nie ma problemu z chłodnym powietrzem. :)
~molsienowa123
9 2.0 V6 140KM 103kW
Szybko zaczyna grzać, jedyne do czego się przyczepiam w tym punkcie to dość drastyczna regulacja obrotów wiatraka oraz fakt, że nie można dać nawiewu na wszystkie kanały wylotowe w samochodzie.
Mazda Xedos 9