Lista ocen Mercedes 190 (206) - Ergonomia

Na liście zabraknie 399 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dj_pirate@wp.pl (Marcin W. - Koszalin)
W201 2.6 i 160KM 118kW
O przeciętnym samochodzie, który wdrożony został do produkcji w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych, nie wiele można powiedzieć dobrego w temacie ergonomii, zwłaszcza wnętrza. Ale nie należy zaliczać do tego typu aut wozów z gwiazdą na masce. Choć na desce rozdzielczej czuć powiew minionej epoki, samochód wyposażony jest w doskonale wyprofilowany i czytelny kokpit, który jest niezmiernie funkcjonalny i luksusowy. Dodatkowe wyposażenie w...
~Pancho
W201 1.8 i 109KM 80kW
Wnętrze jest bardzo sympatyczne. długa/szeroka deska. Przyciski, pokrętła pod ręką. W wersji sportline przy kubełkowych fotelach jest trochę ciasno, najwięcej kłopotów przystwarza duża kierownica, która sukcesywnie utrudnia wsiadanie i wysiadanie z auta. W cienkich ubraniach nie ma tragedii, jednak ubierając grubszą kurtkę robi się ciasno. Podróżowałem tym autem w cztery osoby i nikt nie narzekał, miejsca na nogi jak i swoboda ruchu jest...
~Pablito_88
W201 1.8 i 109KM 80kW
Wnętrze jest bardzo ładne i schludne, deska rozdzielcza prosta, ostre krawędzie dopełniają klimatu retro. Wszystkie guziki, pokrętła i wajchy są dokładnie tam gdzie instynktownie sięgamy. Bardzo szybko można się przyzwyczaić do ich układu, nawet po przesiadce z zupełnie innego auta. Absolutnie zaskoczyły mnie fotele. Słyszałem wiele o Mercedesach z tamtych lat i o jego siedzieniach. Zawsze uważałem że użycie określenia "samobieżnej kanapy"...
~Pity
W201 2.0 D 72KM 53kW
Co do ergonomii to trochę się tu mercedes nie postarał. W prawdzie siedzenia są w miarę wygodne, ale np siedzenie pasażera jest za nisko usytuowane, co daje dyskomfort i obciążenie przy wsiadaniu. Długa jazda w fotelu kierowcy wywołuje u mnie ból uda w nodze od gazu :) Trochę też regulacja fotela jest marna, bo niby reguluje się na wysokość, ale jakoś w bardzo małym obszarze. Dostęp do konsoli jest moim zdaniem dość dobry. Brak mi podłokietnika.
~Stary
W201 1.8 i 109KM 80kW
Wszystko jest tam gdzie być powinno czyli w zasięgu ręki, przełączników niewiele, te najpotrzebniejsze, zegary duże czytelne, podają najważniejsze informacje jak. temp. silnika, ciśnienie oleju i ilość paliwa w zbiorniku, bez fanaberii i dziwactw, u mnie nie ma żadnej elektroniki i jest super, po prostu nie ma się co psuć
~piterson
W201 1.8 i 109KM 80kW
Jak to w mercedesie, kto jezdzil juz kiedys jakimkolwiek mercedesem ten bedzie zadowolony, wszystko tam gdzie ma byc (wlacznie z recznym co jest rzadkoscia w mercedesie). Wielofunkcyjny przelacznik z lewej strony kierownicy (jedyny i dobrze) chyba ze jest tempomat. Spore schowki, oczywiscie wszytsko podswietlane
~Niemiec
W201 2.5 D 94KM 69kW
Prawdziwe drewno, wszystko pod ręką, materiały dobrej jakości, zaprojektowane przez mercedesa gwarantuje długowieczne użytkowanie, super sprawa z jedną dźwignią od kierunków i wycieraczek, nic się nie miesza, wszystko intuicyjnie, lekko pracujące wspomaganie, czytelne zegary, bajka
~dzidekkkkkkkkkk
W201 2.0 i 122KM 90kW
super zegary pierwsza klasa wykończenia luksus, a jak ktoś widział jak w mercedesie wyjmuje się dolne dywaniki po prostu mistrzostwo świata, można je prać w domu, konstrukcja foteli przód naprawdę arcydzieło, tapicerka w moim beżowa coś pięknego drewno bajerek polecam
~Wojtas385
W201 2.0 i 122KM 90kW
Ergonomia jest na najwyższym poziomie, wszystko jest tam, gdzie powinno być, to auto można obsługiwać dosłownie z zamkniętymi oczami, każdy przycisk jest na swoim miejscu, a zegary zawierają tylko najważniejsze i najpotrzebniejsze informacje.
Dziennik kosztów dla Mercedes 190
6,8
10,6
~miroslaw998
W201 2.0 102KM 75kW
Wszystko co ma jakikolwiek związek ze słowem ergonomia w tym aucie to kosmos w porównaniu do rozwiązań w dotychczas używanych autach.To co zaoferował Mercedes swoim użytkownikom w roku 1987 można określić tylko jednym słowem.Doskonała.